BORN-FREE - Matt Machine'in Perde Arkası

Haziran 27, 2017


    Custom dünyası bu hafta sonu Kaliforniya, Silverado'daki Oak Canyon Ranch'de Born Free Show için toplandı. Bu etkinlik, Amerikan chopper temalı özel şovların en prestijlisidir. Eğer davet edilen bir üreticiysen, en iyi oyunculardan birisin demektir.

Avustralya'dan Matt Machine , Born Free'ye yabancı değil. İki yıl önce Norton Atlas ile en iyi İngiliz ödülünü kazandı. Geçen yıl, davet edilmişlerdi. Bu yıl da gösteri organizatörleri davetini tekrarladı.    Matt'in en yeni motosikleti, retro fütüristik eğrileri ve elle dövülmüş alaşımlarla lezzetli bir parlaklık içeren bir heykel, metalden yapılmış bir başyapıt. İki ay önce atölyesindeki tezgahta gördüğümüzde umut vericiydi, ancak şimdi şaşırtıcı görünüyor.


"Bu yapım en eski ve en yakın arkadaşlarımdan biri için," diyor Matt. "Eski ve yeni birçok motosikleti var ama sert bir şaseli Harley-Davidson ve bir sürü modern bileşen istiyor". "bıçaklardan inşa edilmiş" yani "albümün en iyisini..."   Motosiklet şovunun son katılma tarihine yetişmeye çalışan Matt, Canberra'dan bir yapımcı olan Brado Miller'den yardım istemiş. İkisi de bu motosiklet için 250'şer saatlerini vermişler.

Matt ve Brado, sert şaseyi tamamen boşaltıp, temizledikten sonra, sarmal kasa çerçevesini kaldırdıktan ve temizledikten sonra, 93ci  S & S knucklehead motoru yerleştirip, Baker 6 vitesli şanzımana bağlamışlar.    Alüminyum çiftli manifolt üzerinde oturmuş 40mm'lik Dell'Orto filtresi, ulaşım donanım uzmanları UES International tarafından Matt'in tasarımına atıf yapılmış.


    Mekaniklerin tamamı en iyilerinden. Vites ve fren parçaları İtalyan, Ducati 999'dan gelen Brembo frenleri, Moto Guzzi'den ön fren merkezi ve bir Ducati Monster'dan arka frenler... Ön ters amortisörler ve maşa Kawasaki ZXR'dan alınmış.   Yeni bir BDL tahrik kayışının, Victoria Dragway'in özel ürettiği bir arka tekerleğe güç veriyor. ön tekerlek Harley Softail Rocker'dan alınmış.


    Ayak kumandaları Tarozzi parçaları ile değiştirilmiş. Elektrnik ateşleme ve gaz kolu daha eski bir Moto Guzzi veya Ducati'lere takılan bir Tommaselli Twin digonları üzerine monte edilmiş.   Ancak gösterinin asıl yıldızı, kaplama, depo ve kuyruk ünitesinin yumuşak parlaklığı ve paslanmaz egzoz sisteminin altın ışıltısı, Scotch-Brite'ın mükemmel işçiliği.


Elektrik hattı çekildikten sonra, Purpose Built Moto'dan gelen özel kumandalara bağlandı. Son iş motosikleti güvenli bir şekilde nakletmek için ahşap kasayı kasanın içine yerleştirmekti. Ancak Matt motosikletin nasıl gittiğini kontrol edemedi. Hava alanına götürecek kamyonun gelmesine kısa bir süre kala tamamlanabildi. Bu yüzden de uçağa binmeden önce depoya yakıt koyamadı.   Motosiklet Sidney havaalanına gitmeden birkaç dakika önce fotoğraflarını çekebildiğimiz için şanslıydık. Bu haftasonu Matt ve Brado kadar şanslıysanız gözlerinizi kapatın ve bir dilek tutun.

Kaynak: Bikeexif
Matt Machine Instagram | Brado Miller Instagram | Born-Free Show

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe