İFLAH OLMAZ: Soyouz Cycles - Yamaha XS650

Haziran 12, 2017

   
   Tüm estetik çalışmalarda olduğu gibi, motosikletlerin özelleştirilmesi çoğunlukla kişiye özel bir tattır. Philippe Lagente'e, Yamaha XS650'sinin çok fazla olumlu yorum almadığını gördüğünde, "Ben umurumda değil, ona binmeyi seviyorum" yanıtını verdi.

   Philippe, Fransa'nın Toulouse kentinde bulunan Soyouz Cycle'ın "Sadece garajı paylaşan bir grup arkadaş" olarak tanımladığı insanların hobi olarak kurduğunu söylüyor. 


    Philippe 76 model XS650'yı kötü bir halde bulduktan sonra 5 yıl boyunca sakladı. Sonra, François'in Self Moto Service yardımıyla, onu parçaladı ve toparlamaya başladı.

    "Yeni parçalar, epoksi boyalar, temiz ve restore edilmiş bir motosiklet istemedim." diye açıklıyor. "Genel çizgiyi, özellikle de 40 yıllık patinayı, chopper ruhunu ve yılların yaşlılığını korumak istedim."


    Philippe, asgari, sağlam bir duruş hedefleyerek kuyruk kesme sürecinde çerçeveden mümkün olduğunca sıyrılmaya karar verdi. Ayrıca maşayı yeniden inşa etti ve kısalttı. Daha kısa Harley Sportster amortisörleri taktı ve biniş yüksekliğini kabaca dört santimetre düşürdü.


     Yakıt deposu, XS650 modelinden farklı bir model olan SR500'ün. Philippe bu depoyu kimyasal bir karışım kullanarak eskitti. Soyouz Cycle ekibinin kızları tarafından döşenen özel bir koltuk yapıldı.


     Hırpalanmış görünüm için bazı noktalara dokunulmuş. Dişli kutusunun kapağında delinmiş desene ve antika bir kilitle yapılmış ilginç ön tekerlek güvenlik sistemine dikkat edin.


   Far, eski bir Marchal ünitesi (bir H4 ampul ile güncellendi) arka lamba ve plakalık yan tarafa alınmış..


Gidonlar, Philippe'nin kendi üretimi. "22mm borudan mükemmel şekli olan bir gidon bulamadım" diyor. Elcikler Posh'tan gelmiş. Ateşleme, bisikletin sağına taşındı. Hız göstergesi sol alta monte edildi.

    
    Egzoz sistemi (sargısı ile birlikte) yaşlanmış görünüyor olsa da, Gordon Scott Engineering tarafından yapılan yeni bir modeldir. Ve sağ arka amortisörün yanındaki o garip alüminyum 'baloncuk'.  "Görünüşe göre otobüste eski bir kül tablası var. Çünkü kırsal kesime gittiğinizde, sigarayı nereye atacaksınız?"
 
   
   Elbette, brat stili bir motosiklet yapacaksanız, Firestone Deluxe Champions lastiklere ihtiyacınız var. Ancak Philippe'nin söylediği gibi, "gerçekten de binmeye değer motosiklet" tam anlamıyla büyüleyici.

Ve bunda bir sakınca yok, değil mi?


Kaynak: Bikeexif - soyouzcycles

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe