KALBİNDE PULSAR VAR - Bajaj Pulsar DTSI Cafe Racer

Haziran 07, 2017


   Durun bir saniye! Cafe Racer illa klasik Japon yada İngiliz motosikletlerinden olacak değil ya? Genelde hurdalıktan alınmış kaybolmak üzere olan motosikletlere bir usta eli değer ve gözü toprağa bakan klasiğimiz bambaşka tarzda bir hayata başlar. Ama durum bu sefer öyle değil. Bombay Custom Works bu işin daha farklı da yapabileceğini kanıtlıyor. Modern bir motosikleti alıp, klasik bir Cafe Racer'e dönüştürüyorlar.    Bajaj Pulsar DTSI'nin fabrika çıkış haline bakınca ustanın hayal gücüne daha da bir hayran kalıyoruz. Sonuç olarak bu motosiklete bakıp böyle bir şey görmek muhteşem bir hayal gücü gerektirir.
    

   İlk önce bütün fazlalıklardan ve plastik grenajlardan kurtulmuşlar. Modern yakıt deposu klasik köşeli bir depo ile değiştirilmiş. Depo üzerindeki deri kemerde çok hoşumuza gitti. 


Köklü değişikliklerden tekerleklerde nasibini almış. Jantlar, telli jantlarla değiştirilip, klasik görünüme uygun hale getirilmiş. Ayrıca Pulsar'ın uzun kuyruğu da kesilip yok edilmiş. 


   Tek kişilik yaylı sele kısalmış şaseye yakışmış. Ayrıca ters çevrilmiş alçak gidon vintage elciklerle güzel uyum sağlamış. Göstergeler tamamen kaldırılıp, küçük yuvarlak bir far ile ön görünüm tamamlanmış. 


  Bize göre bu klasik görünüm için motosikletin biraz daha alçaltılması gerekirdi ama Bombay Custom Works amortisörleri kısaltmaktan kaçınmış. 


   Egzoz üzerindeki deri korumayı da beğendik ama tüm egzoz borusunun açık renk sargı ile kaplanması çok hoşumuza gitmedi. Koyu renk sargı ile daha iyi görünebilirdi. 


   Bombay Custom Works yaptığı bu motorla, yeni bir custom tarzının da öncüsü olabilir. Klasik seviyorsanız ve sınırlı motor gücü istiyorsanız. Alacağınız 150cc'lik bir motorla sizde güzel görünümlü bir klasiğe sahip olabilirsiniz. 


Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe