MAVİNİN DIŞINDA - Fransa Bad Winners'tan 78 Honda CB400T Brat

Haziran 28, 2017


   Açıkçası, Bad Winners hiç uyumuyor ya da ciddi bir amfetamin problemleri var. Neden mi? Çünkü bu, beş hafta içinde yaptıkları üçüncü yeni motosiklet. Gerçekten... Bu sefer, otomobiller uçmaya başlayınca ve cep telefonları sizinle Fransız Varoluşçuluğu hakkında  sohbet edebildiği zaman ki gibi mükemmel görünen son derece zamansız bir Honda CB400T yapımı. Buna 'Çiğ ve ham' diyorlar. Buna yeni bağımlılığımız diyoruz.


Honda Bad Winners atölyesine girdiğinde çok üzgün bir hali varmış. Müşteri motosikletinin çok kötü bir durumda olduğunu fısıldamış.. Walid ve çocuklar hemen bu motorun yapmayı düşündükleri şey için biçilmiş kaftan olduğunu söylemişler.   İlham almak için, Honda'nın klasik motosiklet kataloğundan başka bir şeye ihtiyaç duymamışlar. Verdikleri liste Soichiro'yu mutlu etmiş. Sürücünün konforu için gerçek dünya dokunuşlarıyla birleştirmişler. Listede yeni bir Motogadget hız göstergesi ve motosikletin yeni rolünde olabildiğince iyi alıştığından emin olmak için diğer elektronik parçalar vardı.    Walid'in belirttiği gibi, CB400T, aslında iyi bir motordu ve üzerindeki Comstars'ın seti çok güzeldi. Bu nedenle ilk işi, orijinal çerçevenin sağlayabileceğinden daha ince, aerodinamik bir koltuğu barındırmak amacıyla arka kısmı yeniden tasarlamak oldu.    Tabi ki, böylesine büyük bir rekonstrüktif cerrahi, süspansiyon montaj noktalarının yerlerine yerleştirilmesi ve tekrar oluşturulması, bir mühendislik meydan okuması anlamına geliyordu. Yeni tasarımdan sonra, motosikletin arka kısmı, orijinaline göre çok daha dik ve sert görünümlü olmuş.

Daha sonra, yakıt deposu için CB360'dan bir depo seçilmiş. Bu değişimin kolay olacağını düşünseniz de deponun iç kısmını kesip yeniden işleyerek, motorun hatlarının doğru görünebilmesi için uğraşılmış.   Estetik değişiklikler bunlarla da bitmemiş. Walid bir Hollywood stüdyosu kahramanı yaratır gibi özen göstermiş. Her zamanki değiştirilebilen her şey elden geçmiş, yeni bir motosiklet gibi çalışması sağlanmış. YSS arka amortisörler takılmış ve ön amortisörler de yenilenmiş. Daha etkileyici bir duruş için amortisörlerin üçte biri kırpılmış.       Walid,  gerçek mücadeleyi şase için verdiklerini söyledi. Basit bir arka düzenin eklenmesi, en makul motosiklet üreticilerini rahatsız etmezken, süspansiyon montaj noktaları gibi şeyleri hareket ettirmek ve / veya yeniden inşa etmek, ortalama bir yapımdan daha iş yapmayı gerektiriyor. Ölçü al ya da mühendislikte yapılabilecek bir yanlış, yeni aldığın kevlar kot pantolonun, asfalt üzerindeki sürtünmeye ne kadar dayanabileceğini test etmeni sağlayabilir.    

    Walid, bu motosikletin en sevdiği parçasının, yeni arka kısımdan, CB360 deposuna kadar uzanan çizgisi olduğunu söylüyor. Bu 70'lerden kalma klasik Honda'nın yeni mavi hali orijinalinden daha iyi görünüyor. Güzel iş, Bad Winners... Gelecek hafta ne geleceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Bad Winners – Facebook – Instagram | Photos by Guillaume Petranto ]
Kaynak: Pipeburn

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe