CANAVAR MODU - Ruthless Customz'dan Yamaha XV920 Neo-Cafe

Temmuz 11, 2017


    Elimizdeki Viragoları, kimseninkine benzemeyecek şekilde kişiselleştirmenin zorlu bir çaba olabileceğini çok iyi biliyoruz. Sektörün en iyi yapımcıları, Yamaha'nın yenilikçi, stil sahibi V motoruna damgasını vuruyor ve insanların milyonlarca kez görmediği yeni bir şey yapmak çok zor. Ancak aklındaki bu düşünceyle Ruthless Customz'dan, Hollandalı yapımcı Sergei, Viragoyu alıp, oldukça havalı ve kesinlikle benzersiz XV yorumunu yarattı. Buna "Canavar" diyor.


 Sergei 2015 yılında Ruthless Customz'ı kurmuş. Küçük yaşlarından beri motosikletler için gerçek bir sevgi duyuyordu ve 16 yaşından beri onlarla gerçek arasında dolaşıyor. Bu yüzden 15 yaşında, kendi yapmaya karar vermiş. "Motosiklet yapmak hakkında bildiğim her şeyi, kendim öğrendim" diyor.


  "Sonra bir gün Cafe Racer TV'yi izliyordum ve XV750 yaptıkları bir bölüm gördüm. Motosiklet hakkında çok özel bir şey vardı, bu yüzden Viragos'la ilgili biraz araştırma yapmaya başladım ve bana gerçekten ilham vermeye başladı."


  Böcek tarafından ısırılan Sergei,  XV için yerel gazetelerdeki ilanları araştırdı. "Yakında bir 83 XV920 buldum, ama oraya gittiğimde motosikletin çalışmadığını gördüm. Daha iyisini bulabileceğime rağmen bir kumar oynadım ve onu aldım. Daha sonra, istediğim şekilde inşa etmeye başladım; Oradaki o kadar çok Virago vardı ki, benimkini önce bitirmek zorunda olduğumu biliyordum. "


  "Zordu, çünkü benden başka yakınlarda motor imalatçısı olmadığından herşeyi kendim halletmem gerekiyordu. Özellikle de yeni bir motosikletin ön takımını eski bir motosiklete transfer etme işlemini daha önce hiç yapmamıştım. Bu yüzden ilk defa doğru ve güvenli bir şekilde nasıl yapıldığını bulmak için bir çok araştırma yapmam gerekiyordu."


  Mümkün olduğunca temiz görünmesi için tüm kabloları gizlemenin bir yolunu bulmak gerekiyordu. Zahmetli bir çalışma olurken, süreçte bazı gizli faydaları vardı. "Yolun yarısında, deponun altında saklanmış marş düğmesini sevdiğime karar verdim. Artık motosiklete binmek isteyen herkes 'Ahbap! Nasıl çalıştıracağız?' diye soruyor. Onlara arayın, bulun diyerek bir sürpriz yapmak eğlenceli. "


   "İlk önceleri benzersiz bir Virago yapmanın zor olduğunu düşünüyordum, çünkü çok fazla Custom Virago var. Hepsini güzel ama gerçekten benimkini ön plana çıkarmak için hiç kimsenin daha önce yapmadığı bir tasarım yapmak istedim ". Çok düşündükten sonra, Sergei koltuk ve alt şasi, ön çatal ve far için odaklanmaya karar verdi. "Çoğu insan Yamaha XV'lerde yuvarlak far kullanıyor ancak bunu istemedim; Motosikletin ön tarafını olabildiğince acımasız ve cesur görünmesini istedim. "

  

"Bittikten sonra, geriye dönüp baktığımda Yamaha hakkında her şeyi sevdiğimi söyleyebiliyorum. Ancak benim için en iyi şey, hepsinin bir araya gelmesidir: ön çatallar, depo ve alt şasi, bence tam olarak, hayal ettiğim sportsbike ve eski bir cafe racer gibi görünüyor ".


Kaynak: Pipeburn 
Ruthless Customz – Instagram | Photos by Nick Gaerthe ]

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe