DOĞRU YOLDA - Sıradışı bir BMW R100

Temmuz 23, 2017


   Herhangi bir araç tasarımcısı size söyleyecektir, minimalizm kolay değildir. Ve Clutch Motorcycles'tan Willie Knoll bunu çok iyi biliyor. Motosikletleri çok sade görünebilir, ancak bu şekilde olabilmeleri için 1 galonluk ter atmış oluyorlar.

Willie, çok üretken bir yapımcı değil, nicelik üzerine kaliteye odaklanıyor. Eski bir fotoğrafçı olarak "gözü" var ve makinelerinde garip ya da yerinde olmayan hiçbir şey yok.


   Bu 1980 BMW R100 RT, 1980'li yıllardaki bir gezgin olarak Paris'teki atölyeye düşmüş ve  parçalanmış bir street tracker olarak kalmış. Metal üzerinde, muhtemelen ışığın rengine göre değişen 'flip-flop' Daytona Paradise boyasını fark edeceksiniz. Fakat parlayacak pek çok ince detay da var.

"Bu çılgın bir fütüristik yapı değil," diyor Willie, " Güzel hatları, zamansız ve minimalist ayrıntıları ve mükemmel çalışan, yeni bir motor gibi. "


   Willie "basit ve biraz agresif bir şey istedim, bu işin anahtara doğru silüyeti yakalamaktı." diyor. Böylece bir çok orijinal parçayı kutusuna kaldırıp, yeni parçalar uyarladı.


BWM'nin arka tarafı yeniden işlendi. Yüzen bir koltuk izlenimi yaratmak için alt şasi yeniden şekillendirildi. Aslında iyi gizlenmiş çapraz desteklerle destekleniyor. Ve biraz daha aşağıya inerseniz, Hagon amortisörü ile yapılmış bir monoshock sistemini görebilirsiniz.


   Mükemmel duruş, 18" Excel jantlarının standart bağlantılara takılması ile oluşturulmuş. Jantların üzerine Avon Roadriders lastikleri takılmış ve yeni ön fren tertibatı, yeni bir BMW'nin Brembo sistemi kullanılmış.


Willie, duruşu korumak için, Akü, vites kutusunun arkasına yerleştirdi. Ayrıca, hava filtresinde K&N filtreleri kullanılarak, üzerine güzel bir kapak ekledi. 


   Kabloların çoğu koltuk altına ya da yakıt deposunun altına saklanmış. Bir hız göstergesi, gidon ucu sinyalleri ve kontrol butonları, Motogadget'tan alınmış. bir çok kablo el ile yapılmış gidonun iine güzelce yerleştirilmiş.

Willie'nin el işleri, paslanmaz çelik egzoz başlıklarında da görülebiliyor; bunlar, alt şasi raylarına paralel olarak monte edilmiş Spark susturucularıyla sona eriyor. Küçük ayrıntılar, örneğin ayaklıklar ve tırtıklı depo kapağı dikkat çekiyor. Bunlar Clutch'ın Özel imza dokunuşları.


  Depodaki çılgın boya işi... "Daytona Paradise-eski bir stok boya," diye açıklıyor Willie. (1964 Shelby Daytona'da kullanılan nadir bir karışım ve kutusu 100 dolar civarında bulunabiliyor.) " Delice bir etki... yeşilden maviye, mordan, bronza, bu bir gezi!"


Bir çift el yapımı çamurluk takımı takılmış. Her iki ucunda da Clutch Customs kataloğundan Harley-Davidson far ve işlenmiş bir kuyruk lambası kullanılmış.


   Göz alıcı bir renge sahip olmasına rağmen, bu R100 RT, temiz ve şık. Chanel'den gelen küçük siyah bir elbise gibi, asla modası geçmeyecek bir tarz.


Kaynak: Bikeexif - Clutch Motorcycles | Facebook | Instagram | Images by Daniel Beres

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe