KÖR SİLAH - Classified Moto'dan Speed Triple - Frank

Temmuz 26, 2017


 Custom motosiklet yapımcısı olmak zor iş. Bir stadyum dolusu insanın acımasızca eleştirilerine maruz kalarak yaşamak zorundasınız. Kısacası, sert bir cilde ihtiyacınız var.

Classified Moto'dan John Ryland'a bu kadar zor gelmiyor. Sadece imza tarzı değil, aynı zamanda sağlam işler yaptı. Ve çalışmalarına her zamankinden daha fazla talep var.


    Ryland'ın Richmond, Virginia'daki mağazasını dünyaca ünlü hale getiren cesur bir yaklaşım. Fakat bu son görev yolun sadece 500 kilometre uzağındaydı: Kentucky, Louisville'deki Rebel Yell Bourbon'un merkezi.

Kısa açıkça anlattı -ama bu iki ucu keskin bir kılıçtı-. "Parametreler kötü veya iyi olabilir," diyor John. "Çok fazla ve yaratıcı suların yeterince akmasına izin veremezsiniz. Çok az insan, kendi fikirlerinin dışında olanları suçlayamaz."


    Bu 2007 Triumph Speed ​​Triple 1050'de de, fikirler açıkça serbestçe akıyordu. 'Frank' John ve Danik Herashchanka'nın deli, kötü ve tehlikeli, bükülmüş hayal gücünün bir ürünü.

"Eğlencenin bir kısmı, dükkanın etrafında sahip olduğumuz şeyleri kullanmaktan geldi. Ve Speed ​​Triple bizim sahip olduğumuz şey "diyor John. "Motosikletimize yapılması gereken hiçbir şey yoktu ama Sturgis'e 1,200 mil yolculuk için oldukça rahat olmanız ve yol boyunca bazı maskaralıklar yapabilmeniz için birşeyler gerekiyordu."


  Radikal görünümüne rağmen, motosikletin büyük bir kısmı orijinal halinde: en zorlu kısım devasa arka tekerleği barındıracak bir salıncak kolu yapmak olmuş "Danik, kaynak ve imalat konusunda çok başarılı oldu, biz de kendi içimizde bu salıncak koluna karşı mücadele edebileceğimizi düşündük," diyor John. "Hatta birkaç yıl önce, bunu yapamayız diyorduk." 

Asıl fikir, büyük bir güçlükle sonuçlansa bile, salıncak kolunu doğal renginde bırakmışlar. "Malzemeyi bulmak oldukça zordu. İnsanlar, bir köprü falan yapmak için yeterince satın almadıkça, sana bunları satmak istemiyorlar. "


   "Arka tarafda büyük bir ATV lastiği kullanmak istediğimizi biliyorduk ve tek taraflı görünümü korumak istiyorduk - bu yüzden salıncak kolunu sıfırdan üretmek zorunda kaldık. Bir Street Triple salıncak kolunu modifiye edip ve her şeyi ortalamanın başka hiçbir yolu yok."

Honda VFR800'den parçalar kullanılmış. "Birkaç nedenden ötürü kilit nokta, ATV tekerleklerinde ortak olan 4×4 cıvata deseni kullanıyor olması bize istediğimiz 14 inçlik çapa sahip tekerlekleri kullanmamıza olanak sağladı."


   Salıncak kolu Progressive Suspension 465 Series amortisörüne bağlanmış ve tekerlek sert bir alüminyum alaşımlı ITP Hurricane jantlarına takılmış. Hem sert zenim hem kum hem de çamur üzerinde gidebilmek için tasarlanmış altı katlı STI Black Diamond marka ATV lastiği var. Önde Kenda Big Block ,%60 sokak %40 off-road karışımı olan bir ADV lastiği. Kaliforniya plajı için değilse, Laguna Seca için mükemmel.

Deponun daha önce hiç görmediğimiz bir cilası, motosikletin acımasız duruşuyla çelişen bir inceliği var. "Bir Speed ​​Triple deposunu hiç soymamıştık ve dehşet içinde kaldık, bu plastikti. Bu yüzden ince bayan elbisesi kumaşı ve West System epoksi tabakaları uyguladık. Artık çok daha iyi görünüyor! "


   Deniz sınıfı epoksi, diz kesiklerinde minik yazı ile kaplanmıştır. "Motosikleti kim alırsa deponun üzerine bakarak tüm parça listesini (ve kullanım kılavuzunu) görebiecek" diyor John. "Bana telefon görüşmeleri ve e-postalar kazandıracak!"

   Koltuk ünitesi ve kuyruk bölümü yeni olup, şık (ve sadece biraz değiştirilmiş) standart alt şasiyi ortaya çıkarmakta. Ryland'ın deri adamı Richmonder Roy Baird tarafından eşit derecede zarif, hafif kavisli bir koltuk olarak döşenmiş.   Motorun iç parçaları orijinal -ve krankta 130'dan fazla beygir gücü-, olması iyi bir şey. Ancak, motorun arkasına sarılıp koltuk ünitesinin altından çıkan yeni egzoz boruları var.

Bütün meselenin görünüş olduğu bir sahnede, gördüğümüz en göz alıcı şeylerden biri. Ve olması gerekenler: "Bu motosiklet bir tanıtım merkezinden veya  bir yarışmada ödül almalı" diye belirtiyor John. "Gerçek görevi,  Rebel Yell için heyecanlanıyorum."


 "Etkinliklerde ve sahnedeyken uzaktan ve yakından iyi görünmeli. Kamera için gösterişli şeyler yapmak ve kim kazanırsa iyi çalışmak zorundadır. Aslında bir motosiklet için oldukça düşük bir şans."

3 Ağustos'ta bu yılki Sturgis buluşmasında, Revival Cycles ve Odioso'yu da içeren diğer dört custom organizasyonunda 'Frank' ile tanışabilirsiniz . "John ve Danik'in bu motosiklete elveda demek için üzgün olacağı izlenimini edindik."


   "Onunla harika bir ilkbahar ve yaz geçirdik. O bir evcil hayvan gibi, yani büyük bir köpek ya da büyük bir kedi haline geldi. Onu plaja götürdük ve Handbuilt Show'daki diğer customlarla oyun oynattık. "

Hayatınızda Frank için yer varsa, Rebels Uncaged sitesine gidin . Bu melezin sonsuza dek ev bulmasının zamanı geldi.

Kaynak: Bikeexif - Classified Moto website | Facebook | Instagram | Images by Adam Ewing
   

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe