MX DNA'DAN SERT BİR CHOPPER - El Shovelle

Temmuz 10, 2017


    "Bu rengi bir rüyada gördüm. ya da ilhamın kötü bir rüya ile geldiğini söylemeliyim "diyor The Chop Shop'tan Harley Van Kirk. Bu kötü rüyanın ne olduğunu bilmiyorum, ama kabuslar bu kadar kötüyse, yine de iyi görnüyor. Bu şey, sonunda "Kötü" biri, "kötü" kelimesi kesinlikle El Shovelle'i anlatıyor. MX güçlü motora sahip, sert şaseli bir chopper. Custom dünyasındaki iki farklı alemi harmanlayan bu motosiklet, MX Chopperlerini neler yapabileceğini anlatan bir sanat eseri.

   Aslında, 2011 AMD Dünya Custom Motosiklet Şampiyonasında yarışmak üzere yapılmıştı, birkaç yıl önce yeniden tasarlandı ve şu anki görüntüsüne kavuştu. "Bu yapımın en zorlu kısmı büyük olasılıkla kağıda çizdiğim şeyi, bugün burada gördüğünüz şey haline getirmek oldu" diye devam ediyor. "Birkaç şey zorunluluktan değişti ancak çoğunlukla oldukça güzel bir yolculuk oldu. Diğer ana zorluk zaman kısıtlamasıydı. Şasiyi vaktinden yaklaşık dokuz ay önce yaptım ama nedense yapımın geri kalanı için sekiz ay beklemeye karar verdim. Tabii ki "Turbo" Mike ve ben AMD Show için atölyede yaşadık. Bu ayın en büyük bölümünü atölyede geçirdik."

   Depo standart bir Sporty deposu olarak yaşamaya başladıktan sonra, pirinç parçalar monte edilmiş, 3/8-inç'ten daraltılmış,1 inç geriye çekilmiş.

   Eski tıpkı eskisi gibi dar ön kısım çok güzel. El Shovelle'in standart ön tarafı daraltılıp, traş edilmiş ve pürüzsüzleştirilmiş. Crime Scene farı monte edebilmek için özel bir far bağlantısı işlenmiş ve kaynak yapılmış. Montaj direği de direksiyon mili olarak görev yapıyor.Ayaklıklar da tıraşlanmış ve cilalanmış. Brass Belt Hugger plakalığı özel olarak yapıldı ve Crime Scene kuyruk lambasını bu şekilde monte edilebildi.

    Chop Shop ayrıca, modifiye edilmiş ve bükülmüş Twisted Choppers çamurluğunu desteklemek için pirinç kaplama çamurluk aparatlarını imal etti. "Diamond" Dave Miller daha sonra Euro Race temalı siyah ve altın boya ile boyadı. CNC'de  işlenmiş sağlam pirinç çapraz çubuk, (El Shovelle) motosikletin üzerine yerleştirilen son parçaydı.
Bu el işi parçaların hepsi El Shovelle'i harika bir chopper yapıyor. Van Kirk'ün rüyasında gördüğü MX hissi şimdi bir gerçek ve onun ortaya çıkma biçiminden oldukça mutlu.Kaynak : www.streetchopperweb.com - 

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe