YENİ BİR BOBBER - 2018 Indian Scout Bobber'e ilk Bakış

Temmuz 17, 2017


    Son zamanlardaki büyük bobber modasına uyan bir büyük marka daha... Indian. Bu markanın tutkunlarını heyecanlandıracak yeni bir şeye ihtiyaç vardı. Scout seven ama daha az retro görünen şeyler isteyenler için güzel bir seçenek olabilir.


    2018 Indian Scout Bobber, Maxim dergisinin düzenlediği, Indian's Hometown Throwdown partisi ile ilk defa dünyaya tanıtıldı. Indian Başkanı Steve Menneto, "Markayı sadece miras markası olmaktan uzaklaştırıp daha yeni müşteriler çekmek için de çalışıyoruz" demiş. Bu yeni tarz ve agresif görünümle genç kullanıcıları hedeflediklerini anlayabiliyoruz.


Scout Bobber, Scout' modelinin bir yan modeli gibi olmuş. 100 beygirlik güç ve V Twin motor gibi beğenilen karakteristik özellikler yerinde duruyor. Motosikletin biniş özellikleri ve daha agresif olmasını sağlayacak birkaç şey değiştirilmiş olsa da, değişikliklerin çoğunu estetik görünüm için yapılmış.


     Yapılanlar çok yerinde ve akıllıca. Çamurluklar kısaltılmış. Koltuk kayu bir görünüm için yeniden döşenmiş. Far, fazla büyük olmayan bir maske ile örtülmüş. Yeni, minimal motor kapakları takılmış ve temiz bir görünüm kazandırmak için küçük gidon ucu aynaları tercih edilmiş.


   Bu yeni tasarımda bütün fazlalıklardan kurtulunurken, bir çok parlak ve nikelajlı parça siyaha boyanmış. Göstergeler ve egzoz da bu değişimden nasibini alan parçalardan olmuş. 
Dikkat edilmesi gereken bir diğer stil değişikliği de depo üzerindeki logo. Eski ve klasik yazı tipinden vazgeçilip daha modern ve büyük yazı tipi ile yazılmış logo, bobber'a daha güçlü bir hava katmış.


  Motor, dişli ve frenler aynı kalmış ancak Indian Scout Bobber'e farklı bir his vermek için biniş pozisyonu ve süspansiyonun değiştirilmiş. Arka amortisör, yüksekliği azaltmak için kısaltılmış. Geriye giden sürüş pozisyonu ile birlikte ayak pegleri de biraz geriye çekilmiş.


   Üzerinde yapılan eksiltmelerle ağırlığı da azalan bobber güçlü, temiz ve model görünümüyle başarılı olacağa benziyor. Normal scout modelinden 70 dolarlık bir farkla satışa çıkıyor. En temel model Thunder Black, 11,499 dolar. Eğer 11,999 dolar verirseniz Star Silver Smoke, Bronze Smoke, ve Indian Motorcycle Red renk seçeneklerinden birini alabiliyorsunuz. Ayrıca Thunder Black Smoke versiyonuna 12,499 dolara ABS özelliği ile beraber sahip olabiliyorsunuz.


Kaynaklar: Maxim - Motorcycle.com - Cycleworld

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe