DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY DEĞİŞİMDİR! - Yeni 2018 Harley Davidson Softail Fat Bob 114

Ağustos 23, 2017


Harley-Davidson'un yeni Cruiser'i şimdiye kadar yapılmış en iyisi mi? 2018 Harley-Davidson Fat Bob 114 aslında, 2018 Softail serisinde yer alan tüm motosikletlerin arasında en fazla stil sahibi olanı . Kesinlikle, gelenekçiler ve markaya kalpten bağlı olanlar için tasarlanmamış. Bu yeni motosiklet, zombileri korkutmak için tasarlanmış gibi görünüyor.
Bu sene ufak tefek kozmetik değişiklikler değil, köklü bir şase değişimine gidilmiş. Motor yapımcılarının sürekli şikayet ettiği temiz olmayan kablo tesisatı bu modelde şasi içine yerleştirilerek gizlenmiş. Ayrıca artık direksiyon kilidinin olduğu yerde bir USB portu bulunuyor.

2018 Softail'in yüksek performansa sahip olmasına yardımcı olan şey büyük Fat Bob, 114ci Milwaukee-Eight V motoru. 107'de olduğu gibi çift dengeleyiciler birincil titreşimi iptal ediyor ve motorun şasiye sağlam bir şekilde oturmasını sağlıyor. Ancak Harley Davidson, Milwaukee-Eight 114'in Fat Bob'u, 170ci'ye oranla, 0-60 mil hızına, yüzde 9'dan daha hızlı bir şekilde fırlattığını ve beşinci vitesin 60-80'lik hızlanma oranının yüzde 13'e yükseldiğini öne sürüyor.


Yumuşak çelik boru şekli de yeniden tasarlandı ve çıkan Softail şasisinden yüzde 65 daha sert oldu. Bu yeni şasi, yüzde 50 daha az bileşen parçasına, yüzde 22 daha az kaynak ve katı montaj motoru ile toplamda yüzde 34 daha katı bir hale gelmiş. Bu ve diğer değişiklikler Fat Bob'un 2018'in ağırlığını 33 kg azaltmaya yardımcı olmuş. Yükselen yalın açı ve daha hassas direksiyon da yeni şasinin faydalarından.

Harley-Davidson geçtiğimiz sene övgü ile bahsettiği FL touring hattından İkili Bükme (SDBV) 2018 Softail motosikletlerine uyguladı. Fat Bob'larda ise, daha sportif bir ters 43 mm versiyonu kullanılmış, tırmık, 28 derecelik rake açısı hız için uygun. Bu ön maşa daha konforlu, daha iyi kontrollü bir sürüş ve gelişmiş kullanım sağlamak için ağırlığı düşürmüş.Arka kısımda Harley, Dyna'nın çift amortisörlerini değiştirerek tüm yeni Softail'lerde tek bir koltuk altı amortisörüne dönüştürdü. Bu yeni Softail tasarımında, "darbelere dayanıklı" arka çerçeve üçgeninin getirdiği sert şasi görünümünü korurken, arka tekerlek hareketliliği ve geliştirilmiş daha geniş yay performansı geliştirmiş. Bu tek süspansiyonun sertliği bir düğme ile ayarlanabiliyor.   Köklü değişiklikler sunan bu yeni seri çok ses getireceğe benziyor. HD kullanıcıları bu değişime nasıl bir tepki verecek şimdiden merak konusu.

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe