H U T C H B I L T BMW ‘SKYWAY’ R80 BOARDRACER

Ağustos 17, 2017Arkadaşım Charlie McFall ve babası Nick, 79 BMW R80 ile bana geldi.Gerçekten mükemmel bir donördü. Başlangıçta sadece bazı küçük stil değişiklikleri ve performans iyileştirmeleriyle yola çıkıldıysa da bununla yetinmeyeceğimizi biliyordum.
Hepimiz özelleştirilmiş motosikletlere aşinayız fakat bazı şeyler artık klişe gelmeye başlamıştı. H U T C H B I L T  BMW ‘SKYWAY’ R80 BOARDRACER ile farklı bir şey yaratmak istedim. Duruşla başladım. Bir Yamaha R6 Süspansiyonu Martin Petsol tarafından  35 mm indirildi. Özel 3CR12 fren disklerini R65'in kaliperlerinin içine uyması için düzenledim. Frenlerin orijinal şeklini bozmadan daha modern bir hale getirmiş oldum.  Aşamalı ayarlanabilir arka süspansiyon bu yapım için özel yapıldı. Hurdalıkta öyle büyük bir far buldum ve CNCi anahtarsız ateşleme ve aydınlatmayı içine sığdırmak için yeniden ele aldım. Motogadget kontrol butonlarını ve Motogadget Digital mini hız göstergesini ekledikten sonra Ian Ketterer tarafından ön farın askılarına entegre edilmiş pin spot dönüş sinyalleri ile Skyway'i tamamen yasal hale getiriyor.  "Boya tasarımı, Mad Skillz'den ressam Jeremy Nolan tarafından vintage gold pearl beyazının üzerine BMW Bavaria Racing renklerini yorumlayak, Meksikalı bir battaniye Stance çorabından ilham alınarak yaratıldı. Depo logosu CNC'de yapıldıktan sonra zımparalanıp , temizlenip, mühürlendi.Özel yapım depo kapağı Black Silver tarafından yapıldı.


  
  Arka kısım ben ve Tallies (Anvil Kraft) tarafından motosikleti ilk yapmaya başladığımızda imal edildi. Ancak yapmak istediğim koltuk tabanı ve süspansiyon fikrine geldiğinde onu yeniden yaratmak zorunda kaldım. Özel koltuk, arkadaşım ve mobilya tasarımcısı Graeme Goode, daha sonra Bruce Clarke tarafından Stark CNC'de alt çerçeveye monte edildi ve içine Revival Cycles LED fren ve sinyal lambaları entegre edildi.


   "Temiz bir gidon istediğim için arka ve ön frenin aynı anda çalışacağı bir sistem yapılmalıydı. Ben ve MS Mühendislik'ten Matt, aşağı doğru basınca arka frene kuvvet veren bir sistem ortaya çıkardık. Böylece yeterli fren gücüne sahip olurken, estetik bir görünüm kazandırdık.

Tasarladığım bölümlü performans egzozu Scorch Bezerker'den Reynard Schonken tarafından yapıldı. Kollektörün, botor bloğundan dışarı çıkmasını ie aynı zamanda bir Spitfire savaş uçağının egzoz uçlarına benzemesini istedim. Her parçası sağlam alüminyum bloklardan üretildi.


  Cehennem gibi müthiş görünmekten başka ... sadece ona bakarak, bu motosikletin arkasında çok fazla çalışma saatinin olduğunu söyleyebilirsiniz. Sık sık, motosiklet sürerken neler hissettiğini yazamayacağımızı söylüyoruz ... Fakat Jeremy Hutch bunu yapabilir!

"Performans geliştirmeleri ve zaten oldukça torklu olan motor birleştiğinde Skyway sürülebilirlik ve ergonomisi ile süper pürüzsüz ve eğlenceli bir yolculuk vadediyor."

Kaynak: caferacernation - Hutchbilt – Instagram

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe