KRAL VURUŞU - MotoVida'dan Muhteşem Bir Ducati 1098S Streetfighter

Ağustos 11, 2017


   Kafes dövüşünü bilen herkes maçın kendisinin en kolay tarafı olduğunu söyleyecektir. İster inanın ister inanmayın, yoğun çalışmalar ve susuzluk maçtan önceki süreçte ağırlığınızı azaltıp, kütle kaybetmek için riskli bir bölümdür. Çok zorlanıp, hastanede vakit geçirebilir ya da çok daha kötüsü başınıza gelebilir.. Fakat Kanada'dan MotoVida için dramatik kilo kaybının sonuçları kesinlikle daha hoş bir sonuca sahip. Ve şöhret kazanan şampiyonları, 1098 Ducati'yi "Cage Fighter" olarak adlandırıyorlar.


    MotoVida birkaç yıl önce küçük bir dükkan olarak başlamış ve şu an beş kişilik bir ekipler.  Servis, custom işleri ve hemen hemen tüm motosikletlerin restorasyonu ile uğraşıyorlar. Kısa süre önce Moto Guzzi ve Aprilia çalışmalarınıda işleri arasına eklediler. Dükkandan Brent Giesbrecht "kendimizi tamamen rahat ve kapsamlı bir sürüş topluluğunun etrafına geliştirdik" diyor. "Yaşlı ya da genç, acemi ya da usta biri, bindiğiniz şeyin bir önemi olmadığını vurguluyoruz. Herkese açığız".


  Kelowna şehir merkezinin kalbinde, İngiliz Kolombiya'da yer alan bu tesis, ülkenin en iyi sürüş yollarından bazılarına ve uzun süren bir sezonda kolayca erişebilecek kadar şanslı. Kar yağdığında Whistler arabayla sadece yarım mil uzaklıkta. Bununla yaşayabiliyoruz.


   Brent, "Donör motosiklet olarak 2008 Ducati 1098S kullandık" "Ona 'Kafesli Dövüşçü ' diyoruz çünkü açık yerleri örtmek için kullandığımız kafeslerle, bir sokak savaşçısı tarzı var". Motosiklet, müşterinin elinden orijinal haliyle eline alınarak, bir Cafe Fighter'a dönüştürülmesi talebiyle getirildi. Kahverengi bir koltuk istiyordu, biraz dikiş, daha kısa bir kuyruk bölümü ve endüstriyel, cesur bir görünüm istediler. Bunun dışında neredeyse istedikleri her şeyi yapmakta özgürdüler.


   "Şasinin açıları ve çizgileriyle çalışarak çılgın, endüstriyel bir his vermeye karar verdik. Aynı zamanda, motosikletin üzerinde bulunan karbon elyaf aksesuarlarına karşı çıplak metal görünüş istedik" diyorlar. Kafes temasını sürdürürken, salıncak kolunun yumuşak çizgileri tabla yuvasına dahil edildi. Hatlar seçildikten sonra motor indirildi, üstyapı montaj tırnakları çıkarıldı ve şasi tamamen yeniden boyandı.


      Alt şasi daha sonra kısaltıldı ve yakıt deposunun yeni hattını izlemek için hafifçe düşürüldü. Artık ayrıca bir lityum akü ve bir paslanmaz metal ile kaplı bir LED stop lambası bulunuyor. "Mini sinyal lambaları alt çerçeveyi sonlandırıyor. Koltuk ve sacı, bağlantı elemanları olmadan deponun bağlantı yerlerini kapatacak şekilde yerleştirildi."


  Brent, Ducati'nin en zorlayan kısmının, fabrikasyon elektrik ve sıvı tesisatlarının şasinin dışından temizlemek olduğunu belirtti. "Akü koltuğun altına yerleştirildiğinde, geri kalanları şasinin içine doğru hareket kaydırdık". ECU ve regülatörün bulunduğu başka bir çelik kutu daha sonra paslanmaz bir metal ile kapatılmış.  Motosikletin sol tarafına verilen sevgi yüzünden, sağ tarafın biraz kıskanmaya başladığı belli oldu. "Plastik kapaklar, paslanmaz çubukla yapılmış kafeslere dönüştürüldü. Eski motosikletten geriye kalan tek şey led far olmuş. Üzerine CRG ayna ve Motogadget'ten gidon ucu sinyalleri takılmış". Egzoz, orijinal 1098 sistemi, ancak özel bir paslanmaz uç yapılmış.


   Her şey, Ducati'nin üzerinde çok iyi görünüyor. 1098 modeli arka tekerleğine 140hp'yi aşan beygir gücü veriyor ve MotoVida'nın kilo kaybına uğratan diyetinden sonra daha da atak bir motosiklet olduğunu düşünüyoruz.

Kaynak: Pipeburn - MotoVida – Facebook – Instagram | Photos by Darren Hull ]

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe