PEMBE ŞEY - 2Loud'dan Alçak Bir Kawasaki W800

Ağustos 02, 2017


   Şirin küçük bir street tracker yapmak için, Kawasaki W800'den daha iyi bir donör bulunamazdı. Kutusundan çıktığı anda harika bir duruş var. Onu kesmek kolay ve hava soğutmalı motoru bir sanat eseri.

W800 de oldukça kompakt. Ağırlık açısından Triumph Street Twin ile aynı, fakat bu ağırlığın çoğu, muazzam egzoz susturucuları ve büyük çamurluklar gibi parçalardan gelmektedir. Ve bunlar genellikle çöpe ilk gidecek şeylerdir.


   Kawasaki'yi yapan 'Max' Ma Yicheng, Tayvan, Taipei'de metal işleri yapıyor. Ayrıca Max, 2LOUD Custom'da çalışıyor ve metal şekillendirme ve harika bir çizgi bulmak gibi bir yeteneğe sahip.

Yeteğini, klasik Japon tarzında yapılmış ve 2016 model W800'ü temel alan bu pembe güzel motosiklette çok güzel bir şekilde göstermiş. El ile zayıflatılmış yakıt deposu ve klasik enduroları hatırlatan bir ön boyunlu tünelden güzel tasarlanmış. W800 enjeksiyonlu bir model olduğundan, Max'in hareket etmesini sağlamak için harici bir yakıt pompası eklemesi gerekmiş.


    Yan kapaklar ve arka çamurluk ta el yapımı. Alt salıncak kısaltılıp yeniden uyarlanmış bir şekilde bağlanmış. Üzerine de süet ve deriden yapılmış tuhaf bir sele takılmış.

  Yolcu ayak peglerinden kurtulmuşlar ve Max'ın delikli bağlantı parçası güzel görünüyor. İlk bakışta farkdebileceğiniz bir çok ayrıntı var. Çarpıcı yeni ayak kontrolleri ve yeni yapılmış sinyal aparatları gibi.


    Max'in el yapımı değişiklikleri kadar etkileyici bir parça listesi de var. Yüksek performanslı Öhlins arka amortisörleri ve muhteşem bir küçük plakalığı ile birlikte yeni Brembo ön fren kaliperleri takılmış. Rapid Bike EVO—a marka sofistike bir yakıt enjeksiyon ve ateşleme yönetim sistemi kurulmuş.

  Hava filtresi kutusu atılmış ve egzoz sistemi Max'in kendi tasarımı. Kavisli ve delinmiş montaj aparatları ve açık uç kapaklarına kadar bir çok ayrıntıyı görebilirsiniz.


   Kokpiti de incelemek gerek. Standart W800 gidonu aslında bunun gibi bir yapım için bir iyi bir şekle sahip. Bu yüzden Max bunu muhafaza ederken diğer her şeyi değiştirdi. Şimdi gidonun üzerinde yeni kontroller var, Biltwell Inc'ten Kung Fu elcikler, yeni bir gaz kelebeği tertibatı ve derli toplu kablolama ile mikro kontrol butonları. Daytona'dan bir elektronik hız göstergesi ve tüm aydınlatmalar LED.


   Pembe, normalde boya için ilk tercihimiz olmaz, ancak bu motosiklette güzel görünüyor. Max, sıcak bir gri ile eşleştirerek, muhteşem bir gümüş folyo şerit ile birbirinden ayırmış.


W800'ün geri kalan kısmı yeni gemiyi tamamlıyor. Max, ön çatalını ve arka fren kampanasındaki siyah boyayı sökmüş, hatta motor kapaklarının krom kaplamalarını bile soymuş.


    Biz değiştirilecek başka bir tarafını bulamadık. Hatta eksik ön çamurluk veya Adlert Classic lastiklerine (olağan Firestones'a göre Japon yapımı bir alternatif) bile lafımız yok.

Kötü tarafı ne peki? Kawasaki, emisyon düzenlemelerinin sıkılaştırılması nedeniyle W800'ü durdurdu. Hala zamanınız varken elinizden geleni yapın bizce.


Kaynak: Bikeexif - 2LOUD Facebook | Instagram

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe