SENİNLE PARLAYACAK - Diamond Atelier'den Ducati Scrambler Sixty2

Ağustos 06, 2017


   Münih'ten Diamond Atelier, son birkaç yıldır inanılmaz, ileri teknoloji motosikletler üretti. Fakat son zamanlarda, hepsi aynı platformda yer alan özel motosikletler üretmek için yeni bir yaklaşım benimsemeye karar verdiler. Bu yaklaşım, her bir motosikletin tuhaflıklarını ve güçlüklerini gidererek, maliyeti efektif ama eşit derecede canlı bir motosiklet sunmak için harika bir fırsat sunuyor. Bu tedaviyi alan ilk motosiklet muhteşem Ducati Scrambler Sixty2.


   Ducati Scrambler Sixty2 aslında tamamen, 803cc Scrambler'la aynı motosiklet, ancak 400cc'lik bir kapasiteye sahip farklı motor gücüne sahip. Bunu, scrambler'in ikiz kardeşi olarak düşünün. Bu nedenle motosiklet, uzun yolculuklara kıyasla küçük şehir turlarına daha uygun. Ve bu Münih'li müşterinin tam da istediği şey.


   Tam da Diamond Atelier'den Tom'un çalışmak istediği şey buydu. Pratikliten ödün vermeden özel bir motosiklet yapmak istiyordu. Güvenilir ve kullanışlı bir yolculuk, ancak her sabah bir fabrika çıkışı br Suzuki Bandit'in üstünde yirmi dakika yolculuk anlamına gelmez.


   Diamond Atelier'deki ekip, neyi değiştirmek zorunda olduklarını anlamak için Scambler Sixty2'ye uzunca bir göz attı. Kesilecek için ilk şey şasiydi. Tom, "Alt şasi de dahil olmak üzere tüm şasi yeniden işlendi" diyor, "Orijinal salıncak yerine 803 Scrambler'ın alüminyumdan yapılmış salıncağını ve özel olarak yapılmış bir Wilbers arka amortisörleri takıldı." Ön tarafa Tom ve ekip yeni USD maşaları takmışlar.


   3.5 "ve 5.5" Kineo jantları takılmış. Üzerlerine yarı kaygan özellikli bir çift Metzeler Racetec RR K3 yerleştirildi. ABM'den bir dizi Brembo PSC-16 fren pompası ve örgülü çelik hortumlar eklendi.


    Tom ve ekip standart yakıt deposunu kullanmayı seçmiş. 'Scrambler'dan özellikle hoşlandığım şey, benzin deposunun şekli ve motosikletin hatlarıyla uyum içinde olması.' diyor. 'Biz de bunu elimizde tuttuk ve buna uygun bir arka çerçeveyi için bir kick-up kuyruğu yaptık.' Kuyruğun üzerine, yolcunun da taşınabileceği inek derisi bir deri koltuk yapılmış. Tabi bu yolcunun biraz zayıf olması gerekiyor.


    Ducati'nin daha ince detayları söz konusu olduğunda, Diamond Atelier işlere biraz daha özen gösteriyor. "Süslü bir karoseri veya aşırı gösterişli boya işi motosikletin önüne geçmesin istedik" diyor. 


   Far olarak Ducati Scrambler orijinal farını yeni bir alüminyum çerçeve içine alarak kullanılmış. Kellermann'dan gelen küçük prototip göstergeler takılmış. Motorda bir değişiklik yapılmazken, hava filtresi kutusu kaldırılmış. SC Project egzoz sistemi takılmış.


  "Arka teker üzerindeki boş alan, düzenli görünüşe gerçekten yardımcı oldu," diyor Tom, "İkonik V2 motorunun şeklini açıkça görebilirsiniz"


   'Bu yapım ile büyük bir bütçeye ihtiyacınız olmadığını göstermek istiyoruz. Bazen bir yapım bu kadar basit olabilir. Günlük bir sürüş taleplerine müdahale etmeyecek şekilde özelleştirildi. ' 


  Ve o haklı, Sixty2 Scrambler hâlâ kalabalık şehir içi sokaklarında dolaşabiliyor. 'Dileğim, bu yapımla insanlar, garajlarında ​​gerçekten özel bir şey bulunduğunun farkına varabilirler. Ve bunu gerçekleştirmek için buradayız. '


  Kaynak: Pipeburn - Diamond Atelier – Facebook – Instagram | Photos by Lukas Magerl ]

  


Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe