USTA İŞİ - 2Loud'dan Harley Sportster Bobber

Ağustos 16, 2017


      Eski motosikletler tartışılmaz derecede havalıdır. Fakat bir tane satın alırsanız, kendi kendinize tamir yapmayı öğrenmiş olmalı ve belirli marka ve model konusunda uzmanlaşmış olmanız gerekir.

Bu kadar başınız ağrımadan havalı bir motosiklete nasıl sahip olacaksınız? 2LOUD Custom, zekice yapılmış bir iş ile cevabı veriyor. Çünkü bu Harley Sportster Bobber göründüğü kadar eski değil...    2LOUD, 'Max' Ma Yicheng tarafından işletilmekte ve titiz düzenlemeler sayesinde motosikletlerin özelleştirilmesinin zor olduğu Tayvan Taipei'de yer almaktadır. Bir müşteri 2009 model Sportster XL883'ü getirdiğinde, Max kendine çok zor bir iş geldiğini farketmişti.

"Nasıl stil sahibi olup ta hala testleri geçiyorsun?" "Nasıl çok güzel ses veren bir egzoz yapıp ta insanları gürültüsü ile rahatsız etmiyorsun? Performans, güzellik ve dayanıklılık faktörleri arasında bir denge bulmak gerçekten zor."   "Ben dar ve yere yakın ama aynı zamanda yollarda normal sürüş yeteneğine sahip bir Sportster yaratmak istedim. Ve gerekli tüm fonksiyonları korudum. Basit, şık bir görünüm yarattık."

Max'in değişiklikleri çok kapsamlı. Sporty'nin kalbinde, yakıt enjeksiyonunu söktü ve bir Mikuni HSR42 carbüratör'ı taktı. Bu daha fazla güç ve daha az kablolama ile sonuçlandı. (El yapımı bir hava filtresi sistemi ile eşleştirilmiş.) İkiz egzozları çok özel ve gürültü düzeylerini makul tutmak tutması şaşkınlık yaratıyor.      Çarpıcı vuruş, yeniden yapılan şasiden ve karoserden geliyor. Sporty'nin standart süspansiyonları gitmiş, yerine bir çift sabit bağlantı parçası takılmış ve ön tarafa klasik bir Harley springer maşa yapılmış. Şasinin arka kısmı da hatları düzleştirmek ve düzenli tutmak için yeniden düzenlenmiş.

Max, XL883 Sportster'ın 21'lik ön tekerleğini korudu, ancak 16'lık arka tekerleğini daha pürüzsüz bir 18'lik ile değiştirdi. Ön lastik bir Firestone ve arka tarafta Japon yapımı bir Adlert (Firestone Deluxe Champion görünümünde) var.   Ek durdurma gücü için Max, Performance Machine'nin dört pistonlu kaliperleri, yüzen rotorlarla birlikte bağladı. Kaliperler, elle hazırlanmış montaj parçaları üzerinde oturuyor ve çalıştığı kadar güzel görünen bir sistem yaratıyor.

Bu, mükemmel bir şekilde orantılı olan, elle şekillendirilmiş şase olsa da, bir nokta gerçekten çarpıcı. Max'in imzası olan depo kapağı ile süslenmiş 4.5 l'lik bir yakıt tankı. Ardından bazı elektronik devreleri barındıran yağ kutusu var. (Akünün yerine bir Motobatt Lityum iyon ünitesi kondu ve salıncak kolunun altına yerleştirildi.)   Her şey, ısmarlama bir siyah deri koltukta ve bir kesilmiş arka çamurlukla düzgünce bitiyor. Plakalığın oraya baktığınızda birşey göremiyorsunuz ama bu motosikletin bir stop lambası ve sinyalleri var.

 Kokpit olabildiğince temiz, minimal klasik koltrol anahtarları ve elle yapılmış bir far bu düzenin bir parçası. Max, Ebay'dan bulduğu bir cam ile el yapımı parçaları birleştirip içine de bir LED yerleştirmiş.     Max, hızlı bir şekilde büyüyen ününü böyle yapımlarla destekliyor. Motordaki kapakların bazılarını yeniden şekillendirip parlatmış.

İncelemeye devam ettikçe ve ön aksın ucundaki küçük kol gibi veya karbübütatördeki arsız kola dikkat edin.    Ardından ham ve cilalı metalin hakim olduğu genel görünüm, ve iki tatlı tondaki boya ile tamamlanıyor. Motosikletin yeni çizgisini vurgulamak için yapım boyunca uzanan bir çizgi çekilmiş, ancak sadece basit bir çizgiden öte bir şey. Şerit, metalik bir boyası ile karıştırılmış altın yaprakları içeriyor.   Kesin performans için ser bir şasi ve silik lastiklerden biraz daha iyi seçenekler var. Ancak bu eski görünen Sportster'in, frenleri iyi tutuyor ve daha önemlisi de her seferinde çalışıyor. Bu 'modern klasik' bir ton daha mantıklı.

Şimdi Max'in son motosikletinin sadece üç hafta önce çıktı ve çetenin diğer üyeleri arasındaki yerini aldı.

Kaynak: Bikeexif - 2LOUD Facebook | Instagram


Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe