THE RENEGADE - MACCO MOTORS'dan TRIUMPH BONEVILLE T120

Eylül 12, 2017


   Jose ve Tito'nun Macco Motor dükkanı İspanya'nın güneyinde, Kadiz'de bulunuyor. 20 yıllık geçmişi olan iki arkadaş. Bazıları böyle uzun bir ilişkinin kardeşlik gibi göründüğünü söylüyor. Aynı tutkuyu paylaştığınızda daha da fazla oluyor.
Motosiklet tutkusu, 2011'de hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir dükkan açmalarına yol açtı. Günümüzde, günün büyük bölümünü, İngiltere'den, Almanya, İtalya'dan Miami'ye özel motosikletler tasarlamakta ve ihraç etmektedirler. Eserlerinin % 90'ından fazlası dünyanın geri kalanına gönderiyorlar.  "Müşterimiz Nick için, İngiltere'den bir 2016 Triumph Bonneville T120 satın alarak başladık. Motosikletleri özelleştirme konusundaki felsefemiz, estetik ve performanslı bir çalışma ortamı yaratıyor; müşteri ile konuşarak, ne tür bir sürüş yaptığını bilmek ya da kendine özgü bir motosiklet seçerken ona tavsiyelerde bulunuyoruz ""İlhamdan öte, müşteri tercihine göre havalı bir motosiklet yapmaya çalıştık. Nick, T120'ye dayanan bir cafe racer motosikleti istedi. Açıkçası" neden bir Thruxton R değil? " Ancak Nick T120'yi donör motosiklet olarak istiyordu, hatlar, stil ... bu en mükemmel olanıydı. "  "Herkesin bildiği gibi, Triumph motosikletleri klasik custom yapmak için kullanılır ancak bu T120'yi aldığımızda, sıfırdan başlayıp önceki modellerle yaptığımız her şeyi unutmamız gerektiğini fark ettik. Daha önce kullanılan tüm kitler ve parçalar çalışmadı."

"Öncelikle ön tarafı temizleyip, clip gidonları yerleştirmek istedik. Bunun için üst mesnet ve kontağı çıkardık. Üst mesnet üzerinde biraz çalıştık. Kontak koltuğun altına yerleştirildi. Daha önce hiç kullanmadığımız ızgaralı 6'5" bir far bulduk. Onu takmaya karar verdik, ancak bu yan taraflara dayandı. Ön amortisörlere çarpmaması için yeni bir alt braket kesip kaynak yaptık."  "İki yeni parça tasarlandı ve işlendi: bir tanesi radyatöre yakın bir yere yerleştirdi ve diğeri de alet kutusuydu (ateşleme konumunu değiştirmek için). Kontak ve ateşlemenin yerini değiştirmek için kablolar uzatıldı. LSL braketleri ve gidonları, yarış tarzı kavrama ve fren kolları, barrel elcikler ve LSL gidon aynaları bu motosikletin ön kısmını tamamladı. 17" metzeler Tourance arka ve 18" Dunlop F20 opur ön lastik kombinasyonunu kullandık. Ön ve arka fiber çamurluklar bu proje için özel olarak yapıldı. "


"Artık arka kısımla ilgilenmemiz gerekiyordu. Şase şekli önceki modellerden farklıydı yeni bir halka ve çelik koltuk tabanı yaptık ve kuyruğa Led sinyal lambaları dahil edildi. British Customs Predator egzozları, Rizoma dişli kapağı ve Macco Motors yan paneller görünümü tamamladı. "     En çok hoşumuza giden şey, bu motosikletin klasik bir görünüme sahip olurken aynı zamanda güçlü bir motosiklet olması. Ön bölüm ile yeni arka bölümün birlikte iyi çalıştığı ve kuyruk lambasının havalı ve modern bir dokunuşa sahip olduğunu gösteriyor. ... ona "Renegade" adını verdik. "

Kaynak: Caferacernation - Macco Motors

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe