UZAY SIÇRAYIŞI - Şehirde Zıplamak İçin Bir Yamaha SR250

Eylül 06, 2017


    John Eldridge, çoğumuzun gıpta edebileceğimiz bir hayata sahip. Başarılı bir sörfçü, bir tahta şekillendirme işine sahip ve ödüllü bir kafe işletiyor. Güneybatı İngiltere'nin en güzel yerlerinden Cornwall'da yaşıyor.

Ayrıca, ara sıra motosikleti CMBL markası altında 'Space Hopper' lakaplı bu çevik küçük Yamaha SR250 gibi motosikletler yapmayı seviyor.


    "Space Hopper Londra'daki bir grup tarafından, Londra trafiğininden kurtulmak için istendi." diyor John. 

"Birkaç donör motosiklet düşündükten sonra Yamaha SR250 de karar kıldık. Sonuçta istediğimiz temiz çizgileri elde etmek için büyük bir çalışmaya ihtiyaç olacaktı."


   SR250'nin  alt şasisi düşük ve çok hoş değil. Yamaha'nın soyulmasından sonra John, deponun altından arka ayak mandalı yuvalarına kadar her yeri ele aldı .

"Orijinaline uygun, taze ve temiz bir alt çerçeve yarattık. Aradığımız biniş yüksekliğini ve estetiğini veriyor ve güzel, basit bir arka halkayla bağladık "diyor John.


   SR250'nin duruşunu dengelemek için 360 mm'lik daha uzun amortisörler arka tarafı biraz kaldırıyor ve şüphesiz kontrolü keskinleştiriyor. Standart 16 "ve 19" jantlar yok edildi, yerine yeni 18 "alüminyum jantlar yerleştirildi. Paslanmaz tellerle göbeğe bağlanmışlar ve Heidenau lastikleri takılmış.


   Duruşu hallettikten sonra çizgileri düzeltmenin zamanı gelmişti. "Birkaç farklı depo seçeneğiyle oynadık ve şık ve temiz Suzuki TS125 deposunu yerleştirdik" diyor John. "Atölyede saklanmış biri tane vardı. Zamanında sakladığımız parçalar gerçekten iyi iş çıkarıyor."


   John depo kapağını değiştirdi ve paslanmaz tırtıklı bir kapak taktı. "Daha uygun bir depo hayal edemiyorum"

Depoyu ve şaseyi boya için gönderdikten sonra, John yeni plastik ve paslanmaz parçalarla üstten kuyruğa doğru yenilenerek SR250'yi tazeledi. Mikuni kabbüratörünü BS34'den VM32'ye yükseltti.


   Şık paslanmaz egzoz borusu Jadus Motosiklet Parçaları tarafından yapıldı ve John'un yaptığı kısa bir susturucu oldukça düzgün görünümlü bir hal aldı. 4 hücreli Antigravity akü ve elektirik tesisatı koltuk altı sacına yerleştirildi.

El yapımı alüminyum çamurluklar, 2 "lik krom gidon ve Biltwell elcikleri de dahil olmak üzere iyi seçilmiş özel parçalar kullanıldı. Sol kumanda kolu bir Yamaha FS1E'den alınmış. Bates tarzı aydınlatma ve 60mm'lik bir hız göstergesi yapımı tamamlıyor.


  Tuhaf depo grafikleri, sanatçı Stevie Gee'ye aittir. "Ne olacağını bilmiyorduk" diyor John. "Sadece Stevie'ye referans için bazı fotoğraflarla birlikte deponun yanına gönderdik ve sanatsal yeteneklerine güvendik. Ve böylece Space Hopper doğdu. "

Kendi tarzında, hafif ve stil üzerinde ağır basan kusursuz bir yapım. Lütfen bunun gibi şeyleri daha çok yapın.


Kaynak: Bikeexif - CMBL | Facebook | Instagram

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe