VINCENT-SAN - Hageman Motosikletlerinden Yamaha XV920

Eylül 15, 2017


   İkinci el Yamaha Viragoların bugünlerde neden saçma sapan fiyatlara satıldığını merak ettiyseniz, kimi suçlayabileceğinizi biliyorum. Greg Hageman. Iowa'daki Hageman motosikletlerinin başında, inanılmaz yapımlarıyla tek başlarına bir daggy 90 Cruiserini custom sahnesinin  favorisine dönüştürüyor. Hageman bu sefer, Vincent'dan esinlenerek yapılmış bu 1981 Yamaha XV920 ile muhteşem bir esere imzasını attı.


   Ancak Hageman'ın yapımlarının güzelliğini sadece Virago ile sınırlamak adil olmaz. Son birkaç yıldır harika Sportsters ve CX500'ler  de yapıyor. 


   "İyi bir müşteri bana XS-1 ön tekerleğin yanı sıra temiz bir 81 XV920 zincir sürücüsü gönderdi," diyor Greg. "Motosikleti istediğimiz gibi yapabileceğimizi söyledi" Bu motosiklet atölyesinin hayalidir. Bu olağanüstü serbastlikle Greg ile ekip çalışmaya başladı.


   İlk değişiklik, Vincent modeli yakıt deposu oldu. Tünel, standart bir Virago benzin deposundan kesildi ve çerçeve üzerine sıkıca oturmasını sağlamak için bağlandı. Çerçevenin arka kısmı çıkarıldı ve boru ile değiştirildi. Greg, "Daha hafif bir görünüm kazandırıyor" "daha hafif ve güçlü" diyor.


   Motorda herhangi bir radikal değişiklik yok. 920 güvenilirlik konusunda mükemmel bir üne sahip. Bir istisna dışında, marşa basıldığında kranktan gelen korkunç gevşeme gürültüsü. Motorun sol tarafındaki titreme yaratan parçalar çıkarılarak ikinci nesil Yamaha Virago parçaları ile değiştirildi. Karbüratör olarak VM34'lerle ve bir çift tane bir paslanmaz çelik sistemle donatılmıştır.


    Parlak siyah boyalı depo, muhteşem boya atölyesi Moecolor daj,ki güvenilir arkadaşları tarafından boyandı. Toz boya, yakındaki Clearwater'daki Prefab tarafından yapıldı.


  Motosikletin üzerinde Utah merkezli Speedhut tarafından üretilen bir GPS özellikli bir hız göstergesi çalışıyor. Entegre bir takometreye de sahip ve hemen farın üst tarafına konumlandırılmış.    Hageman MC, olağanüstü küçük bir V-Twin üretti ve sonuçta Greg kendisini çok heyecanlandı. "sonuçta bu motosiklete binmekten zevk alıyorum.' diyor, 'Basit, pürüzsüz, hafif ve rahat'. Ve her noktası sürüşü kadar mükemmel görünüyor.

İkinci el Yamaha Viragos'un fiyatlarının yarın tekrar yükseldiğine bahse girerim.


Kaynak: Pipeburn -  Hageman Motorcycles – Facebook – Instagram | Photos by Erick Runyon 

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe