AVRUPA BİRLİĞİ - İtalyan KSC'den bir Irish XV750 Cafe Racer

Ekim 27, 2017


  Yamaha'nın XV750; işte orada. Onu yaptım. Haklı mıyım Başka bir motosiklet öğütücüsünde yine bir cafe yinelemesi. Böyle motosikletlerden çok gördük. Eğer XV cafe racer'ler içinde gerçek kahve ise bu yapım sert bir espresso olur. Cafe Racer'lerden yorulan gözlerinizin artık farklı yapımlar arıyor. Italya Kustom Special Components'ten gelen bu son motosiklet işte bu farklı motosikletlerden biri."Benim adım Massimo," dedi Signore Carriero. "Ben İngiltere'de yaşayan bir İtalyan'ım. Atölyem İtalya'da ve arkadaşım Fabio tarafından yönetiliyor. Proje ikimiz ve başka bir meslektaşımız Alessandro tarafından yapıldı. Ben bir mühendisim ve motosikletin parçalarını tasarladım ve ürettim. Fabio imalat ve kaynak konusunda uzmanlaşmış ve Alessandro mekanik ustası ve motosiklet üreticisi "


 Massimo bize bu motosikleti İrlanda'da bulduğunu söyledi. "Orada arkadaşım var, o yüzden benim için motosikleti toplayıp ve İngiltere'ye getirdiler. Daha sonra da İtalya'daki atölyeye gönderdim". Bu oldukça uzun bir yolculuk gibi geldi.


    Bir süre önce mağazamızda bir Virago XV500 hazırlamıştık. Çerçeveye gömülmüş amortisör güzeldi ve tasarıma aşık olmuştum. Buradan yola çıkarak daha güçlü bir motor ve biraz yarış DNA'sı ile taşıyan bir XV Cafe Racer yapmaya başladık. 750'ye modeline bakıyorduk, ancak bu model asla İtalya'da satılmadı. Bu yüzden doğal olarak başka yerlere bakmamız gerekiyordu. İrlanda olduğu ortaya çıktı "dedi.


Takım tasarım konusundaki ilk olarak, yarış temelli bir görünüm, sportif sürme konumu ve en iyi kontrol odaklandı. Dolayısıyla, yerden yükseklik ve kontrol  için ön süspansiyon ele alındı. Bunu başarmak için, birçok parça yeniden tasarlanıp üretildi.

Benzer şekilde, ayaklıklar, biniciyi "doğru" konuma getirmek için tasarlandı ve arka amortisörler vücudu yükseltmek, yerden yüksekliği artırmak ve motosiklete daha iyi bir azami açı vermek için yükseltildi. Ayrıca, ön maşa daha super sport değerlerine indirildi, böylece motosikletin kullanımı gelişti.


   "Kablolar azaltıldı ve koltuğun altına yerleştirildi; muhtemelen anlayabileceğiniz gibi, koltuk bu düşünceyle tasarlandı ve tank ince ve daha şık görünecek şekilde değiştirildi ". Sonra, Massimo kollarını sıvadı ve motor bloğunu temizledi. Geri kalanı cilalandı, şase boyandı ve tüm alüminyum bileşenler eloksal yapıldı. Ardından yeniden birleştirildi.

Son dokunuşlar arasında, Brembo Racing'den yeni frenler, K & N filtreleri, tamamen dijital bir gösterge, bespoke bir far tasarımı, entegre arka ışıklar ve 70'li ve 80'li yıllardan kalma klasik bir Yamaha yarış boyası bulunuyor.


Ekibin başlıca zorlukları, motosikletin eski kablolarını, hız göstergesini, fren lambalarını ve kumanda kollarını modernize edip, motorda düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamak olmuş. "Depo çok değiştirildi. Orijinal Yamaha'nın ki çok büyüktü, ancak ilginç bazı özellikleri vardı. Temelde, iki tarafı daha ince yaptık ve cephe kapandı ".


 "Şimdi baktığımızda, yeni depo ve koltuk çizgisinin ileri eğimli görünümü ile motosiklete büyük bir dinamik kazandırdığı ve genel yarış görünüşü gerçekten desteklediğini görüyoruz. Ayrıca, egzoz yüzüme bir gülümseme getiriyor. Bunlar bizim özelliklerimizden biridir ve bu motoru çok güçlü ve sağlam yapıyor. Tasarımı pist yarışından esinlenilmiş ve bence motosikletin üzerinde gerçekten iyi duruyor"


  Motosikletin boyası üzerindeki detaylar, Yamaha'nın İrlandalı ve İtalyan etkilerini tek bir dokunuşla birleştirmeyi başardı. "Far lambası üzerinde yeşil bir çizgi alttan üste doğru uzanıyor. Bildiğiniz gibi, Yeşil İrlanda'nın rengidir ve altta İtalyan renkleri için beyaz ve kırmızı ile birleşiyor. Ayrıca, eğer yeterince araştırırsanız boyada gizli bir şey bulabilirsiniz ". Motosikletin boyasında şanslı bir yonca mı görebilirsiniz?

Kaynak: Pipeburn KSC – Facebook – İnstagram | Fotoğraf Marco Di Vincenzo ]

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe