BUZ KRALİÇESİ - ER Motorcycle'dan -Logan- BMW R100R Racer

Ekim 16, 2017


   Slovenya'dan ER Motorcycles 2009 da kurulduğundan bu yana klasik motosikletleri olağanüstü temiz ve modern hale getiriyor. En son yapımları "Logan" lakaplı 1993 BMW R100. Eski bir hokey oyuncusu olan Jan Mursak için yapılmış.


   ER'nin, Jan gibi bir müşteri için çalışması sürpriz değil. ER Motorcycles, son birkaç yıldır Slovenya'da olağanüstü custom motosikletler üretiyor. Yüksek kaliteli yapımlarında geleneksel BMW'nin klasik ön görünümünü, oldukça temiz bir hale getirmekle ünlüler. Tabi ki bu bir tesadüf değil, tamamen iyi bir planın ürünü.


   ER ekibi, herhangi bir cıvatayı sökmeden önce dijital olarak çalışıyor ve başlamadan önce üretmek istedikleri motosiklet için güçlü bir fikrin olmasını sağlıyor. Atöyle şefi Blaž Šuštaršic bu şekilde ekibin ne yapmak istediklerini billerek çalışmaya başladıklarını söylüyor.


   'Amacımız tamamen farklı bir dış görünüş ile scrambler tarzını de etmek' diyor. Bu amaçla ilk değişen şey yakıt deposuydu. Arka tarafta birkaç ayar yaparak Yamaha XJR1200 deposunu tercih ettik. Motosiklete yukarıdan ve yan taraftan bakıldığında ekstra genişlik ve uzunluğa sahip olduğu görülüyor."


   Alt şasinin arkasınd üç entegre LED stop ve yeni alüminyum yan paneller kullanılarak modifiye edildi. Ancak, ER etraftaki mevcut BMW scrambler ordusundan ayırmak için farklı bir şeyler düşündüler. Blaž,  "Diğer motosikletlerin klasik yuvarlak farlarından daha farklı, daha modern bir şey istedim" diyor. 'Ducati XDiavel far mükemmel bir seçim gibi görünüyordu'.

   Far braketi, kablolamanın düzgün bir şekilde gizlenebilmesi için ayarlandı. Artık karışık kabloarın karmaşasını gizlemek için büyük far yok. Bu Motogadget bileşenleri kullanarak sağlanmış. Ön tarafın değişimi, Ducati 848 spor motosikletinden alınan ters amortisörlü maşalarla tamamlanmış. Çift radyal Brembo kaliperlerle kapatılan çift 320 mm diskler, durdurma gücünü ne kadar etkileyici olduğunu gösteriyor.


    Hava soğutmalı BMW R100'ün çift boxer motoru, Motoren Israel'den gelen parçalarla yenilenip, büyük ölçüde orijinal bırakıldı. Bing karbüratörleri temizlenmiş ve yeni Scorpion egzoz sistemi takılmış. Blaž "Fark edilmeden sürmek için çok fazla gürültülü ancak buna rağmen yine de yasal sınırlar içerisinde." diyor.


Herşeyi bir araya getirdikten sonra, Matej boya işini yaptı., Jan'ın forma numarası 39 her iki tarafa yazıldı. Son derece temiz ve derli toplu olan Logan BMW , iyi düşünülmüş ve pazardaki diğer birçok Customdan daha fazla dikkat çekecek kadar farklı. Jan çok mutlu bir adam olacak. 

Kaynak: Pipeburn -  ER Motorcycles – Facebook – Instagram | Photos by Jernej Suligoj 

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe