ÇOCUKLUK AŞKI - Analog Motorcycles'dan bir Ducati Cucciolo

Ekim 11, 2017


    Bu günlerde Ducati'yi lastik parçalayan 200 beygir gücünde süper motosikletleri ve sizi maceraya sürükleyecek Scrambler'leri ile ilişkilendiriyoruz . Ancak İkinci dünya savaşından  sonraki yıllarda, Ducati, Cucciolo adında küçük, 40 kiloluk bir motor üreticisi olarak biliniyordu.

   Cucciolo, İtalyanca'da 'köpek yavrusu' anlamına geliyor. Motosikletin, küçük egzozundan yüksek perdeden çıkan ses bir köpek havlamasına benzetildiği için bu ismi olmış. 1952 yılına gelindiğinde, inanılmaz bir şekilde 200.000. Cucciolos fabrikadan ayrılmıştı, ancak bugün pek azı hayatta kaldı. Ve Avrupa dışındaysa, tavukların dişleri kadar nadirdirler.Bu nedenle, Analog Motorcycles'dan Tony Prust'tan bu kusursuz çalışma ile, mütevazi 49 cc'yi tek parça görmek harika. Sahibi Michigan'dan olan Del Thomas, 2013'ten beri Tony'nin müşterisi.

   Daha önce  garajında ​​Del için iki tane Ducati yapmıştı (an Indiana ve GT860 ) Del'in garajında bir çok Ducati var. 1950 dışındda her on yılda bir, bir ducati modeline sahip. "1950 için birşeyler yapmak gerekiyordu" diyor Tony.  "Arkadaşlığımız süresince, Ducati'nin altmış yılını tamamlamak için birkaç Cucciolo motoru bulduk. Ayrıca, savaş öncesi 1930'larda Iver Johnson bisiklet çerçevesi, modern bir cephe çatalı seti ve havalı bir vintage deri koltuk edindik. "

Del, bu Cucciolo'yu Track tarzı bir motosiklet yapmak istiyordu ancak hayat devam ediyordu. Bu yüzden birkaç yıl önce Illinois'deki Analog dükkanına projeyi bıraktı. "Acele ediyordu." diyor Tony.   Ardından Analog'un çalışma alanındaki beş tezgahtan biri boşaltıldı ve Tony, klasik Ducati ile ne yapılacağını düşünmeye başladı.

"Özgün tasarım estetiği" El Matador 'Triumph Bonneville'de yaptığımız gibi"diyor Prust. "Doğal metaller ve patine ile klasik bir görünüm". Del, kartondan bir depo çıkardı, ancak paslanmaz çelik kullanmaya karar verdik. Karton çok iyi yakıt tutmuyor! "   Çerçeve serin görünüyordu, ama soyulduktan sonra oldukça yaşlandığı belli oluyordu. "Ona bazı şeyler yapmıştık, ancak onarımlar çıplak metalde iyi görünmüyordu. Bu yüzden, 1960'lı yıllardan Monza'dan bir DUCATI rengi olan Kingfisher Blue'ya boyadık. Ducati'nin mirasına gönderme yapacak metal, pirinç ve deri ile iyi uyum sağlayacaktı. "

Şimdi sıra motosikleti işlevsel yapmaya geldi. Tony, mil için boşluk ve taşıyıcıları üretti. Motorun çerçeveye sığacağı şekilde bir krank setini değiştirdi. Ardından tankı ve üzerine oturan dekoratif deri kayışları yaptı."Eski makinelerde el ile değiştirilen vites vardı. Bu nedenle tüm bağlantılarla yeni bir kurulum yaptık. Ardından Denali'den bir far ve bir mikro arka LED ekledik."Koltuk sırtının arkasındaki deri çanta ışığa güç vermek için küçük bir 12V'luk aküyü saklıyor."


Tony, "Kumanda düzeneği orijinalinden biraz fazla oldu, bu yüzden düzene koyduk," diyor. "Şu anda bir gaz kelebeği, özel bir kola sahip bir debriyaj, her iki frenleri de harekete geçiren ikili fren sistemi ve sol başparmağınızda bir dekompresyon kolu var" Gaz kelebeği Biltwell Vhiskey ve geri kalanı ise Magura.Cucciolo'nun üzerinde hoş pirinç, alüminyum ve paslanmaz çelik aksamlar mevcut. Free Form Design CNC'de, bir çift pirinç pedal takıldı ve Tony tüm kabloları kendi bünyelerinde çekti ve doğru takıldığından emin oldu. Please Be Seated'den Dane Utech, muhteşem deri işleriyle uğraştı.


Tankın zımparalanması ve fırçalanması bittikten sonra, Artistimo Custom Design'daki Jason son haline kavuşturmuş. Mavi ve altın çizgileri ile eşleşen orijinal 'Little Puppy' Cucciolo logosunun bir versiyonunu yapmış.  "Şimdi Del'in koleksiyonunu Ducati'nin altmış yılına dayanıyor" diyor Tony. "Bazıları özel, bazıları stok ama hepsi seviliyor, biniyor ve zevk alıyor."

Bu hafta sonu Barber Vintage Festival'i ziyaret ediyorsanız, bu metalden bebeği de görebilirsiniz. 

Kaynak: Bikeexif - Analog Motorcycles | Facebook | Instagram | Photos by Grant Schwingle

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe