KANLI HARİKA - H Garage'in -Vampir Filosu- Honda Goldwing Cafe Racer

Ekim 07, 2017


Aşırı aktif hayal gücünüzün size söylemiş olabileceği şeylere rağmen, Vampire Squadron aslında 2. Dünya Savaşı sırasında Guadalcanal'da bulunan bir Amerikan Hava Kuvvetleri grubuydu. Seçtikleri uçaklar benzersiz Lockheed P-38 Yıldırım'dı. Bir çift patlamalı merkezi motorlu tasarım,çağdaşları arasında öne çıkar. Cue Honda'nın benzersiz düz dört Goldwing'i. Küçük bir BMW, küçük bir Moto Guzzi ve bu düzeyde motor kapasitesindeki motorlar custom dünyasının sahnesindelerdir. Ancak Kentucky Scott Halbleib'e yolunuz düşerse farklı bir durumla karşılaşabilirsiniz.


   "2015'te inşa ettiğim 1000 Goldwing dekompresyonundan sonra, bir müşteri 83 modelini diriltmek istedi" diye belirtiyor H Garaj sahibi ve yapımcı Scott. "Bir yıl önceki bir kazada dağılmıştı, ancak geri gelmeye hazırdı ve birkaç yıldır bir H Garege'de bekliyordu."


   Ön uç değiştirildi, yapımcılar baktı ve test sürüşü yapıldı. Her tarafı temizlendi ve artık kesilmeye hazırdı. Mevcut zaman ve paranın akıllıca kullanılması gerekiyordu. Fikirleri gerçeğe dönüştürülmüş ve yapımın devam etmesi için genel bir konsept kabul edildi. Tema biraz eski usül olacaktı düşük, yüksek ve agresif.


   "Öncelikle stok faux benzin deposu, çok iyi bir koleksiyona sahip olan H Garage raflarındaki yerini aldı. Çok sayıda ölçüm ve bazı test parçaları yapıldıktan sonra, Suzuki GS750 tankının oldukça yumuşak bir görünüm kazandıracağı belirlendi ".

"Böylece tankın alt tünel kısmı ve aşağıdaki stok yakıt kapağına erişmek için bir delik kesildi. Bazı elektrikli parçalar ve daha küçük bir soğutucu için hazne yapıldı. Her şeyin doğru yerde oturması gerekiyordu. Ardından, tankın son rötuşu için su jeti ile kesildi. Stok depo kapağı deliğini doldurmak yerine, biraz düzeltildi ve bir yakıt göstergesi takıldı."


   Ardından koltuğa ve kuyruk bölümüne geçildi. Şasinin ortaya çıkarılmasına karar verildi. Koltuk sırtına doğru konikleştirilmesi, daha sonra koltuk ve amortisör bağlantılarının üzerine gelecek özel bir kuyruk parçası yapıldı. Yükseltilmiş paneller, benzin tankına uyduruldu ve arka kuyruk kısmına gömülmüş bir stop lambası yapıldı. Ardından koltuk, yerel arkadaşı Mike Brewer tarafından basit bir elmas dikişle kaplandı.


   "Ön kısım temizlendi, kablolar yeniden yönlendirildi ve dahili sinyal lambalarına sahip yeni bir far takıldı. Üst mesnet üstündeki stok gidon yeri tıraşlandı, clip-on gidonlar takıldı ve biniş pozisyonunu rahat tutmak için ayarlı ayaklıklar takıldı. Yeni kollar, ana silindir ve bazı anahtar dişlileri, özel kablolar ve Biltwell elcikleri koltuğa uyacak şekilde monte edildi. Stok marş düğmesi, depo üzerine gömülmüş bir buton ile değiştirildi.


    Honda'nın stok başlıkları düzeltildi, yeni egzoz boruları kaynatıldı ve hepsi seramik kaplamaya gönderildi. Daha sonra karbon fiber egzoz uçlarını takıldı. Ardından, radyatör koruması, bronz jantlar ve çeşitli motor kapakları ile birlikte tedarik edildi. Soyulup toz boya kaplandı. Ön ve arkada Continental lastikleri kullanıldı. Şasi kesildi, söküldü, orta ayak kaldırıldı.


   "Boya işi La Fountain Custom Paint'ten Josh'a gitti. Beyaz yarış şeritleri ile güzel bir boya yapıldı. Kuyruk parçası, Airforce'nin 44. Savaş Filosunda görev yapan müşterinin babasına itafen onurlu Vampire Squadron logosu ile süslenmiş.


   Her zaman olduğu gibi, Honda kabloların temizlenmesi ve karbüratörler için Retrowrench'ten Çhad Francis'e gönderildi. Şimdi motosiklet rölantide sakinken ve gaz açıldığında çığlık atıyor. Görünüşe göre Halbleib'in Goldwing saplantısı geri döndü. En iyisi onun bir sonraki şovuna hazır olalım.


Kaynak: Pipeburn -  H Garage – Facebook – Instagram | Photos by Craig Schneider 

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe