SADE VE TEMİZ - Pride Motor'dan Honda CG125

Ekim 12, 2017


   Custom dünyasını bugünlerde takip ediyorsanız, artık sadece yüksek cc'ler büyük motor güçlerinin değil, caddelerde kolay manevra kabiliyeti sağlayacak, gerektiği kadar kuvvetli makinelerin revaçta olduğunu zaten fark etmişsinizdir. İstanbul'dan 23 yaşındaki Oğulcan Özen'de, Pride Motor ile bu yeni akıma hizmet verenlerden biri.


Oğulcan ilk olarak bir Virago 535 ile ilgilenmişti. Ortaya çıkan motosiklet öyle ilgi çekmiş ki bu işi ticari olarak yapmayı düşünmesine neden olmuş.


  Bu düşük cc'li proje için Honda'nın en popüler motorlarından cg125 donör motor olarak kullanılmış. Cg oldukça pratik bir motosiklet. PŞehir içi kullanıma gayet uygun. Adeta İstanbul'un dar sokakları ve yoğun trafiği için biçilmiş kaftan.


   Cg 215 mekanik açıdan yenilendi fakat bütçenin önemli bir bölümü görünüm için harcanmış. Bütün motosiklet tamamen sökülüp, parçalandıktan sonra, şasenin üzerinde biraz kaynak işi yapılmış. Ardından şase, arka salıncak, ön maşa ve motor bloğunun bazı bölümleri siyah boyanarak bir birleri ile uyum sağlanmış.


    Ön tarafta temiz bir görünüm elde etmek adına büyük göstergelerden kurtulup, yerine küçük analog bir hız göstergesi bağlanmış. kontak anahtarıda hemen yanına konumlandırılmış. Oğulcan aynı zamanda iyi bir grafiker. Kendi tasarladığı "Pride Motor" logosu depo üzerinde çok iyi görünüyor. Ressam arkadaşlarına cg'nin yakıt deposunu iki parçalı şekilde boyatmış.


   Yeri değiştirilen arka amortisörler için yeni bağlantı yerleri yapılmış. Bu şekilde dah bir off-road görünüyor.


  Geniş Tracker gidonu motor üzerinde daha iyi bir hakimiyet sağlarken, vintage kahve rengi elcikler klasik tarz ile uyum sağlamış. Far olarak geniş, yuvarlak, halojen ampullü bir far kullanılmış.


   Pride Motor bu CG125 ile çok temiz bir iş çıkarmış. Güzellik ve sadeliğin formülünü bulmuş olduklarından şüphemiz yok.

Kaynak: Pride Motor

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe