SPACE ODYSSEY - Singapur'dan Bandit9'un Yeni Bilim-Kurgu Bobber'i ile Tanışın

Ocak 05, 2018


Singapur'daki Bandit9 motosikletleri nostalji yaşayacağınız bir yer değil. Yakıt depoları, yağ sızıntısı, cıvatalı parçalar ya da geri dönüştürülmüş fikirlere sahip değiller. Eski zamanlardan bugüne kadar yapılmış motosikletleri taklit etmek yerine kendi motosikletlerini yapıyorlar. Bu sefer 'Odyssey'i ürettiler. Bu motosiklet o kadar temiz ki 'sade' terimi yeterli olmuyor.   Bandit9 partisine geç kalmışsanız, sizin için bir özet geçelim. Birkaç yıl önce ekip, kendi halinde bir atölye kurdular. Yaptıkları orijinal işlerle adlarını duyurdular. Sonra karanlık bir süre geçti, bazı kişisel meseleler nedeniyle üretim yavaşladı. Birkaç ay sonra, inanılmaz bir bilimkurgu temalı Bobber'i piyasaya sürülerek yeniden ortaya çıktılar. Ve şimdi Odyssey ile Onların tekrar geri döndüklerinden eminiz.


  Dikkat ettiyseniz bu adamlar gelecekten gelen bir ekip. Karanlık, ütopik Bilimkurgu hissi için nostaljik ve geleneksel motosiklet estetiğinden kaçıyorlar. Kesintisiz metal işleri, ayrıntıları özenle düşünmüş Odyssey ile fütüristik bir motor için herşey dşünülmüş. Ancak bundan sonra bahsedeceğiz.Bandit9'un gelecek vizyonları arasında, unibody tasarımlar var. Hazırladıkları motosikletlerin her birinde, çelikten veya alaşımdan oluşan uzun, sürekli panellere, tank ile koltuk arasında kesintisiz çizgilere ve ileri teknoloji araç tasarımında iki tekerlekli bir şeyden daha hassas gövde seviyesine odaklanıyorlar. Bütün bu karoser hassas olarak 904L paslanmaz çelikten, Singapur ekibi tarafından tasarlanıyor. Çalışmalarının en büyük özelliği parkaçarın birbirleri ile milimetrik uyumluluğu. Panel boşlukları veya aralıklar yok. Yekpare tasarım için her şey düşünülmüş. Arkada sıradan gömme bir LED fren lambası yok. Gördüğümüz en iyi OLED fren lambası düzeneklerinden birine sahip.     Motosikleti oluşturan ayrıntılar da aynı şekilde düşünülmüş. Marzocchi çatallarına monte edilen hafif Borani jantlar, bir Beringer Aerotec fren sistemi ve İtalyan deri koltuk sadece bir kaç yardımcı parça. Ancak en büyük şey fotoğraflarda görünmüyor. Gösterge paneli, unibody tasarımının altından hız ve tripmetreyi yansıtan bir aviyonik kompleksi kullanıyor. Bu teknolojiyi 20.000 feetin altında ilk defa gördük.
   Sadece dokuz adet sipariş verildiğinden, motor söz konusu olduğunda Bandit9 müşterileri için iki seçenek sunuyor. Birincisi honking 1400cc V-twin iken, ikincisi ise göz yaşartıcı bir torka ve beygir gücüne sahip çift sürücülü bir elektrik motoru. Bir Odyssey alacak kadar şanslıysanız, Estetik ve elektrik motoru mükemmel bir eşleşme.

Ancak, banka kartını kırmak üzereyseniz hızlı olmanız gerekir. Bandit 9'daki huzursuz çocuklar, üretim için yalnızca dokuz kişiyle anlaştılar. Eğer bir Odyssey sipariş ederseniz, güneş sisteminin en şanslı insanlarından birisiniz demektir.Kaynak: Pipeburn - [ Bandit9 – Facebook – Instagram | Photos by Jeremy Wong ]

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe