YORUCU BİR İŞ - Diamond Atelier'den Bridgestone RnineT EICMA Special

Aralık 27, 2017


   BMW'nin retro serisinin büyük hayranıyız. Retro tarzındaki BMW, 2014'ten bu yana piyasaya çıktığından beri piyasanın en üst noktasında rahat bir şekilde oturuyor. İnsanlar onu seviyor. Ve Münih merkezli bisiklet yapımcısı Diamond Atelier, bu muhteşem yapımı Bridgestone sponsorluğunda yaparak, Bavyera'nın en iyi performansını elde etti.


    Diamond Atelier daha önce de bu modele dayalı birkaç iyi custom yaptı. 2017'nin bu son günlerinde de ortay çok güzel bir BMW custom çıkarmışlar.


   Diamond Atelier'deki ekip, bu motosikleri yaparken karşılarına çıkabilecek zorluklardan haberdardılar. Bridgestone, böyle bir motosiklet için onlarla temasa geçtiklerinde neredeyse reddediyorlarmış. DA'nın kurucularından Tom Konecny, "EICMA'dan sadece birkaç ay önce, işbirliği yapmak isteyip istemediğimizi sordular."  "Teklif için memnun olduk ama son derece kötü zamanlama nedeniyle neredeyse reddetmek zorunda kaldık'. dedi.


     "Neyse ki, işleri biraz düzenledik ve Bridgestone RnineT'yi kabul ettik. Ve Bridgestone ekibi tarafından verilen yeni BMW ile çalışmaya başladık."


   "Motosikletin tasarımı konusunda tamamen özgürdük" diyen Tom, "doğal olarak ana özelliğin lastikler olacağını ve 2018 Battlax Bridgestones lastilerini kullanacağımızı biliyorduk." Ancak hemen bir engel çıkmıştı. "Lastikleri hak ettikleri dikkati vermek için hafif Gilles alaşımlı jantlar üzerine monte etmek istedik. Luxemburg'daki ortaklarımızdan bulamadık. Belirtilen boyutlardaki jantlar S1000RR'ın ön ve R1200R 'ın arka jantıydı." Bazılarınız şimdi "nasıl ya..." diyebilir ancak jantları motosiklete uydurmak için bir sürü torna ve CNC işlemi yapmak zorunda kalmışlar.


   Neyse ki yapımın geri kalanı daha az sorun çıkarmış. Gilles gidonları, kapaklar ve kuyruk kısmı bir yarışçıyı çağrıştırıyor. Arka kısımdaki hörhüç, orijinal bir BMW alüminyum parçası Bridgestone motosikleti için yeniden işlenmiş. Koltuk dana derisi ile yeniden kaplanmış.


   Ancak ekibin en gurur duyduğu parça, BMW'nin ön far ünitesinin yerini alan maske olmuş. Tom, "3D baskı teknolojisini her geçen gün daha fazla kullanıyoruz." diyor. "Bu teşebbüs çok hassas ve doğru orantılı oldu. Farın yerini alıyor ve motosikletin önünün depo ile uyum sağlamasına yardımcı oluyor. ' Ve far nerede diye sorabilirsiniz. Hava girişlerinde saklı. Zeki herifler...


     
Ve bayanlar baylar 2017 yılınıbitirirken; son on iki ay boyunca gördüklerimizin en iyisi. Geleneksel çift amortisörlü motosikletlerden uzaklaşan, retro görünümlü ama modern ve temiz. Diamond Atelier tarzı...


Kaynak: Pipeburn -  Diamond Atelier – Facebook – Instagram | Photos by Lukas Magerl & Julian Weber 

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe