K-SPEED CUSTOM'dan 2018'e Özel Bir Honda Super Cub

Ocak 23, 2018


HONDA SÜPER CUB gerçekten süper. Altı yıl boyunca üretildi ve o süre boyunca 100 milyon adet sattı. Honda'nın harika bir sloganı vardı. "Honda seni güzel insanlarla buluşturur."

Süper Cub tasarımı yıllar içinde kademeli bir şekilde modernize edilmiş ancak yeni 2018 modeli , daha retro bir görünüm için orijinalinden ilham almış. 109cc, yakıt püskürtmeli motoru, modern teknoloji ile eski tarzın cazibesini karıştırarak, kampanalı frenler ve LED aydınlatma ile donatılmış durumda.2018 Super Cub Tayland'da bir fabrikada üretime başladı. (Honda Super Cub dünya genelindeki sayısız fabrikada üretilmiş).
   Bu vesileyle, Honda Tayland geçen ay K-Speed ekibine yeni bir Süper Cub verdi ve onlara özel bir şeyler inşa etmek için sadece 30 gün verdi."Bu motosiklete "Super Power Cub "diyoruz," K-Speed'deki elemanımız bize anlatıyor. "Bu motosiklet konsepti modern bir retro tarzı; bu nedenle, LED dönüş sinyalleri gibi yeni stili vintage stil ile birleştirdik; kanat şeklindeki gidon, 'testere dişli' lastikler, klasik mat siyah ve beyaz renklerle tamamlandı. Ve ikonik gövde parçası hala üzerinde. " Yeni Süper Cub, kutudan çıktığında çok iyi görünüyordu, onunla ne yapacağımızı bilmiyorduk, ancak K-Speed ​​ne yapacağını biliyordu. Bize Fransız Buldok'unu hatırlatıyor; kavga etmek istiyor gibi görünüyor, ama aslında oldukça şirin.

    En büyük görsel değişim ön tarafta K-Speed'in ön düzeni paramparça etmiş. OEM far, özel yapılmış bir yuvada çok daha iyi görünüyor. Üst kısımda da yenilik çok. Özel bir gidon ve yeni gaz kolu eklenmiş. Biltwell Inc. elcikleri ve bisiklet dükkanından alınan bir zil takılmışDireksiyon önüne monte edilen özel anahtarlar, marş ve sinyaller için yapılmış. Hemen önüne de bir basit analog hız göstergesi bulunuyor. Plastik kaportanın altındaki bütün kablolar yeniden düzenlenmiş.


Süper Cub'un duruşu, vintage tarzı ve Kauçuk lastiklere sarılmış bir çift 17x2.50 jant sayesinde çarpıcı bir şekilde yeniden işlenmiş. K-Speed ​​ayrıca metal çatal kapaklarını imal etmiş, tüm ön uca daha sağlam bir his kazandırmış.Arkasında zekice bir fabrikasyon var. Şasinin arka ucunu çıkarmışlar, daha sonra elle yapılmış küçük bir çamurluk eklemişler. Arka maşa cıvatalı alüminyum ile değiştirilmiş ve arkadan ayarlanabilir amortisörler takılmış. (Ve evet, bu salıncak koluna takılan deri sosis çanta.)

   K-Speed'in asıl işi aslında satış sonrası parça temini, bu yüzden kendi özel aksesuar markasına sahip olması şaşırtıcı değil; Diablo. Yeni bir kuyruk lambası ve LED dönüş sinyalleri için Diablo kataloguna bakabilirsiniz. Stop lambası bir aparat ile sağ tarafa yerleştirilmiş. Dönüş sinyalleri aslında gidon ucu sinyali olarak tasarlanmış, ancak K-Speed ​​arka taraftaki çamurluğa monte etmek için uyarlamış. ( Bu şey hâlâ yasal.)  Diablo'nun diğer parçaları arasında egzoz ve yivli yan paneller bulunuyor; ancak her ikisi de bu motosiklet için özel olarak tasarlanmış. Buda, K-Speed'in diğer Super Cub sahipleri için üretim yapmaya niyetli olduğu anlamına geliyor.

   Taylandlı üretici beklediğimiz gibi, tekerleklerdeki "el bombası" sibop kapakları ve CNC işlenmiş ayaklıklar gibi şık küçük dokunuşlar serpiştirmiş.    Karartılmış bir motor ve siyaha boyanmış jantlar. Koltuk yeniden şekillendirilmiş ve dikey beyaz dikişler, siyah koltuk üzerinde güzel bir kontrast oluşturmuş.

   K-Speed'in son işi scooter'ın minik ön ızgarasını ve Honda logosunu kaldırmak olmuş, ancak yan rozetleri tutmuş ve öne, arkaya yeni çıkartmalar eklemiş.   Süper Cub'un hâlâ seviyoruz. K-Speed'in dokunuşu ile birlikte adeta vurulduk

Mükemmel bir dünyada, Honda sınırlı sayıda K-Speed ​​Super Cub üretecek ve bu Cumartesi sabahı biz de bir tane istiyoruz.Kaynak: Bikeexif - K-Speed website | Instagram | Images by OverRide Photo | Honda Thailand Super Cub product page

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe