YENİ YIL SÜPRİZİ - 2018 Keeway K-Light 202 Retro

Ocak 02, 2018


  EICMA'da karşımıza çıkan yeni Keeway modelleri, şu soğuk ve puslu günlerde içimizi ısıttı. Ülkemizde 10 yıldan fazla bir maziye sahip olan Keeway, zaman zaman servis ve yedek parça problemleri yaşasa da, her zaman en yakışıklı modelleri motosikletseverlere sunabilmiş bir model olmuştur. Yeni yıl için duyurdukları 3 model de düşük bütçeli kullanıcılar için mükemmel seçenekler olacağa benziyor.Malezya'da tanıtımı yapılan Keeway modellerinden K-Light 202 Retro modeli en ilgi çekicilerinden biri. Klasik tarzı modern çizgilerle süslenmiş bu modelde 4 zamanlı tek silindirli, 197cc'lik bir motor kullanılmış.197 cc'lik bu motor, 7500 rpm'de 12,8 beygir gücü üretiyor. Ayrıca 6000 rpm'de, 13,9nm tork üretebiliyor.Kısa arka çamurluğu, farklı yan kapakları, selesi ve deposu ile sınıfındaki uzak doğu menşeli motorlardan farklı bir yerde durduğu hemen anlaşılabiliyor. Kırmızı ve siyah olarak iki farklı renk seçeneği sunuluyor.
Ön, arka aydınlatma ve sinyaller tamamen klasik tarzda. Fakat dijital gösterge ve modern çizgilerdeki yan kapaklar, motor üzerinde tatlı bir tezat oluşturuyor. Bu tarzı en son Harley-Davidson'un 114 modelinde görmüştük. Buradan HD 107 incelememize göz atabilirsiniz.Motor günü 5 vites ile tekerleğe aktarılırken, motor sıcaklığı su soğutmasıyla düşürülüyor. Arkada 15", önde ise 17"lik yeni model jantlar kullanılmış. Yine ön ve arka frenler için hidrolik disk frenler tercih edilmiş.

    Arka tekerlekte, bir çok kullanıcının, bu motosikleti alır almaz ilk sökeceği şey olacağını düşündüğümüz tekerlek sıyırıcısı hiç hoş görünmüyor. Bu sıyırıcı ayrıca üzerindeki aydınlatmasıyla plakalık görevi de görüyor. K-Light 202 Retro'nun hoşumuza gitmeyen parçalarından biri de bu gri kaplamalı egzoz. Renk ve açı olarak HD 114 modeline benzetilmek istenmiş, ama olmamış. Bu haliyle motosikletin ilk dokunulacak parçalarından biri olmuş.  Saydığımız iki hoşlanmadığımız nokta dışında genel olarak hoş ve albenisi olan bir makine olmuş. Eğer Türkiye'ye girerse, hafif chopper-cruiser sınıfına büyük bir hareketlilik yaratacağına eminiz. Tabi bu faktör piyasaya giriş fiyatı ile etkilenecektir. Umarız 2018'deki motosiklet fuarında yakinen inceleme fırsatı bulabiliriz. Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe