KINGSTON CUSTOM'DAN BMW R75/6

Mart 26, 2018


  ABD veya İngiltere'deyseniz işiniz kolay ancak Tayvan ya da Almanya gibi bir ülkede motosiklet yapmaya çalışıyorsanız, acımasız kısıtlamaları aşmanız gerek.

  Alman motosikletleri, TÜV yetkilisinin onayını gerektirir-ki bu da yüksek bir iş kalitesini gerektirir, ancak yapımcı için farklı komplikasyonlara da ihtiyaç vardır. (Almanya'nın custom dünyasında geri kalmasının en büyük nedeni budur.) Fakat kısıtlamalar dahilinde çalışabilecek ve motosikletlerini yasal yolları kullanarak yapabilen bir avuç Alman yapımcısı da var. Bu yapımcılardan biri Dirk Oehlerking, Kingston Custom'ın kurucusu ve şaşırtıcı derecede radikal BMW R75 / 6'nın yaratıcısı.Oehlerking, yarış motosiklerinde uzun bir geçmişe sahip başarılı bir tamirci. (1985 yılında Alman ulusal bir enduro şampiyonu oldu). 2010'dan beri Kingston Custom'i işletiyor ve çeşitli türlerde hafiften vahşi bir custom tarzı yaratıyor.


Bu R75 / 6, Oehlerking için yeni bir yaklaşım olsa da. "Eski tarz karakterde birşey yapmak istedim" diyor ve "Bobber ve Brat stillerinin unsurlarını kullandım" diyor. İlham, 50 cc'lik bir Yamaha'nın "Mokick'inden gelen depodan başlar ve alışılmadık ölçüde şık bir dokunuşlar ekler. BMW'nin eski ön çamurluğu bu motosiklette arka çamurluk olarak kullanılmış.   Oehlerking, motoru tamamen soyduktan sonra can alıcı bir renge boyayıp fabrikadan yeni çıkmış bir hale getirmiş. Artık bir ters koni susturucusuna sahip Norton esintili egzoz sistemine sahip. Önde 19inç arkada ise 18inç yeni Metzeler lastiklerle donatılmış.  Alçak bobber stili duruşunu korumak için R75 ön maşasını 88 mm kısaltmış. Arka uç otantik dirtbike sürücülerinde popüler olan bir tür otantik Sachs Hydro Cross amortisörleri kullanılmış. Akü  şimdi özel yapılmış bir kutu içinde şanzıman yanında gizli ve ayak kumandaları alüminyumdan yapılmış.   Özgün bir stille ve yüksek kaliteli imalatla, son zamanlarda gördüğümüz alışılmadık orijinal işlerden biri. BMW'ya farklı bir renk ve hava kattığı için Oehlerking'e teşekkür ederiz.Kaynak: Bikeexif - Kingston Custom | Facebook

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe