TOZUNU ATIYOR - T.Jasin Motorcycles dan -Ölüm Varili- Honda CB400 Tracker

Temmuz 04, 2018‘Maksimum retro’. Bu, Tomek'in Kısa Öyküsü. Ve T. Jasin Motosikletleri'nin Varşova'daki tek üyesi . Bu son yapımıyla neler başarabileceğini herekese göstermiş oldu. Motosiklet adını eski bir sirk gösterisinden alıyor. "Ölüm Varili" 
“Merhaba, ben Varşova, Polonya'dan Tomek, Özel vintage motosikletler yapmak istiyorum. Bu kez klasik twin motorlu bir Honda cb400 1978 seçtim." Bu özel model ABD'den ithal edilmiş. Retro hedefleri için ilham verici. “Bu sefer ‘maksimum retro’ tarzında bir motosiklet yapmaya karar verdim. Bunun dışında, projenin ana ilhamı klasik sadelik ve yüksek kaliteli idi.
“Motosikleti son vidaya kadar sökülmesini sağladım ve tamamen baştan inşa etmeyi planladım. İkincisi, her şeyi temizledim. Üçüncüsü, onları yine temizledim.” Bir hastanenin cerrahi ekipmanından daha parlak parçalar ile yenilenen ve spooked tekerleklerle eşleşen ön fren kampanası, ön jantlarla eşleşti. “Honda CB'de ilk defa bu tekerlekleri gördüm." Bir çift Shinko lastik takımı jantlara takılmış.


Tom  daha sonra orijinal depoyu, küçük, gri ve kırmızı renklerle boyanmış ve bir dükkan logosu eklenmiş bir MX yakıt deposu ile değiştirdi. Çerçeve rengi için seçilen eşleşen mineral gri ile, siyah deri koltuk ve kırmızı dikişli ile gayet uyumlu görünüyor. “Bazı bölgelerde, görsel ilgi için altın, siyah ve gümüş renkleri karıştırdım. Sonra agresif bir elcik seti ile arkaya küçük bir plastik çamurluk ekledim."

"Motosikletin her özel parçası, alüminyum yan paneller, kısa egzoz, delinmiş alüminyum plakalar ve boya hemen hemen herşey el yapımı oldu. Ama bisiklete binmek için yasal olarak gerekli levhaları ve ışıkları bir yere koymam gerekiyordu. Sonunda, bende önde yeni bir siyah far monte ettim. Plakaları ve elektrik bağlantılarını motosikletin arka sol tarafına yerleştirildim.Tom Honda'nın frenlerini de yenilemiş. Koltuğu sıfırdan özel olarak imal etmiş. Aldığı sonuç gerçekten güzel görünüyor.
Ancak her şey bu kadar yolunda gitmemiş; Tom'un motosikletle ilgili hikayesi, bazı sıkıntılı zamanların olduğunu gösteriyor. “Polonya'daki çoğu motosiklet web sitesini çok sık kontrol ediyorum, ama ilk defa böyle bir Honda gördük. Benim kararım basitti - bunu almam gerekti! Oldukça iyi durumda olan bu motosikletin sarf malzemelerini değiştirmek için düzenli bir servisten biraz daha fazlasına ihtiyaç vardı. Tüm elektrikler iyi çalışıyordu. Ben de sadece yeni bir yağ, NGK bujiler, filtreler ve yeni bir zincir aldım."
 Tom bize tamamen açık değildi. Bize söylemediği bir şey olup olmadığını görmek için onu sorguya çektik. “Motosikletlerimin şasi mimarisinin, tüm yapının en önemli parçalarından biri olduğunu düşünüyorum. Mükemmel şekilli bir motosiklet istiyorsanız, mükemmel bir şasiye ihtiyacınız var. Ama bana nasıl olduğunu sormayın; orantılar benim küçük sırrım. ”
Ama nasıl gidiyor? Motora herhangi bir motor modifikasyonu yapılmadığı halde, nasıl bu kadar performanslı olabiliyor? Tom, “Motosikletin performansı, yapının geri kalanına benzer şekilde yüksek bir seviyede” diyor. “Hiçbir şey yükseltilmedi, ama her şey %100 yenilendi.”
Sohbetimizin sonunda Tom'a "Motosikletin eksik olduğunu düşündüğün birşey var mı?" diye sorduğumuzda. "Motosikletim tam istediğim gibi görünüyor, bunu yolda giderken insanların baş parmaklarını kaldırarak selam verdikleridi gördükçe anlayabiliyorum." dedi.Kaynak: Pipeburn - T. Jasin Motorcycles – Instagram | Photos by Filip Okopny ]

Benzer Yazılar

0 yorum

Haftanın Popülerleri

Subscribe